PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

53,7 mln zł straty Kerdos Group

Autor: www.dlahandlu.pl 22 marca 2016 11:35

Przychody netto ze sprzedaży Kerdos Group w okresie 1 stycznia - 31 grudnia 2015 r. wyniosły 13 510 tys. zł w porównaniu do 584 tys. zł w 2014 roku. Strata netto to 53 789 tys. zł (3 466 tys. zł zysku w 2014 r.)

Strata na działalności operacyjnej w 2015 r. wyniosła 9 137 tys. zł w porównaniu do 181 tys. zł zysku w roku 2014. Zysk na akcję zwykłą to 0,96 zł.

- W ocenie zarządu miniony rok był pod wieloma względami przełomowy dla spółki i Grupy Kapitałowej. W dniu 18 listopada 2015 roku na Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy podjęte zostały uchwały, na mocy których odwołano z pełnienia funkcji czterech dotychczasowych członków Rady Nadzorczej, a w skład organu nadzoru weszli Rafał Białka, Beata Korona, Anna Antonik, Filip Dopierała. Dodatkowo w tym dniu Rada Nadzorcza odwołała  Kamila Gerarda Kliniewskiego ze stanowiska prezesa zarządu Kerdos Group (...). W tym samym dniu na podstawie Uchwały Rady Nadzorczej zostałem powołany na stanowisko prezesa zarządu Kerdos Group S.A. Zdarzenia te rozpoczęły proces faktycznego przejmowania kontroli nad poszczególnymi spółkami należącymi do Grupy Kapitałowej (...). Udało się między innymi doprowadzić do umorzenia postępowania w sprawie wnioskowanej przez poprzedni zarząd upadłości likwidacyjnej spółki, oraz złożyć wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego. Aktualnie prowadzone są prace związane z przejęciem kontroli nad zagraniczną gałęzią inwestycji spółki. Po zmianie składu zarządu (...) obecny zarząd jest na etapie przejmowania
dokumentacji zagranicznych spółek powiązanych. Ma to umożliwić uzyskiwanie przez spółkę korzyści z tytułu posiadania lub ewentualnie sprzedaży tych praw majątkowych. Jest to jeden z kolejnych istotnych czynników o decydujcym wpływie na możliwość kontynuowania i rozwoju działalności w przyszłoci (...).- pisze prezes zarządu Romuald Kalyciok.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    1,99

  • Śr

    1,36

  • Min

    0,85

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7994

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane