6 tys. przedsiębiorców w programie Polska Bezgotówkowa

Autor: dlahandlu.pl 14 marca 2018 11:43

Fundacja poinformowała, że w ciągu pierwszych 5 tygodni do programu „Polska Bezgotówkowa” przystąpiło już 6000 przedsiębiorców, reprezentujących przede wszystkim sektor handlowo-usługowy.  –  Liczba podpisanych umów w tak krótkim czasie pokazuje, że zainteresowanie ze strony przedsiębiorców jest bardzo duże. Do końca 2018 roku planujemy zainstalowanie 100 tysięcy terminali – powiedział dr Mieczysław Groszek, prezes Fundacji Polska Bezgotówkowa.

Udział w programie „Polska Bezgotówkowa” oznacza szereg korzyści dla mikro i małych przedsiębiorstw. Przede wszystkim transakcje bezgotówkowe to szansa na zwiększenie liczby klientów, ich satysfakcji z zakupów oraz lojalności. Klienci chętniej korzystają ze sklepów i punktów usługowych, w których można płacić bezgotówkowo, ponieważ te formy uważają za szybkie, wygodne i nowoczesne. 

Do programu „Polska Bezgotówkowa” mogą zgłaszać się mikro, mali i średni przedsiębiorcy, którzy chcą rozpocząć przyjmowanie płatności bezgotówkowych za swoje towary i usługi, a w okresie ostatnich 12 miesięcy w swoim punkcie handlowo-usługowym nie akceptowali płatności bezgotówkowych. Do udziału w programie uprawnieni są chętni przedsiębiorcy, którzy posiadają maksymalnie 5 placówek detalicznych.

Przedsiębiorca, który zdecyduje się przyłączyć do Programu, otrzyma wsparcie ze strony Fundacji polegające na pokryciu kosztów związanych z otrzymaniem terminala do akceptacji kart oraz kosztów obsługi płatności bezgotówkowych przez okres 12 miesięcy. Detalista może otrzymać maksymalnie
3 terminale, w tym jeden terminal mPOS. Dla każdego terminala okres dofinansowania jest liczony przez 12 miesięcy osobno, od momentu jego instalacji.

Ponadto Fundacja Polska Bezgotówkowa poinformowała, że do programu „Polska Bezgotówkowa” przystąpiło już 14 agentów rozliczeniowych, z którymi przedsiębiorcy mogą podpisywać umowy, aby korzystać z bezpłatnych terminali w ramach programu. Są to (w kolejności alfabetycznej): Alior Bank S.A., Bank BPS S.A., Bank Pekao S.A., Centrum Rozliczeń Elektronicznych Polskie ePłatności S.A., eCard S.A., Elavon Financial Services, eService Sp z o.o., FirstData Polska S.A., ING Bank Śląski S.A., mBank S.A., PayTel S.A., PKO Bank Polski S.A., Planet Pay Sp z o.o., SIX Payment Services (Europe) S.A.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    13,99

  • Śr

    7,24

  • Min

    3,58

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4258

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 704461

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane