65-proc. wzrost upadłości sklepów detalicznych

Autor: Euler Hermes, www.dlahandlu.pl 10 sierpnia 2012 09:49

65-proc. wzrost upadłości sklepów detalicznych

Popyt na rynku wewnętrznym przechodzi w fazę stagnacji – w efekcie upadają nie tylko sklepy spożywcze czy drogeryjne (konsumenci szukający oszczędności częściej kupują w dyskontach), ale także wyspecjalizowane w dobrach, których zakup można odłożyć – np. ze sprzętem sportowym czy komputerowym. Łącznie liczba upadłości sklepów detalicznych wzrosła od początku roku o 65% w stosunku do roku ubiegłego - wynika z raportu Euler Hermes.

Spadająca obecnie liczba zamówień, zdecydowanie mniejsza liczba nowych inwestycji (zarówno infrastrukturalnych jak i przedsiębiorstw) jak i hamujący popyt wewnętrzny przełożą się na podtrzymanie trendu 20-sto procentowego wzrostu liczby upadłości, a być może nawet na jego wzmocnienie w czwartym kwartale (za sprawą budownictwa, ale też przemysłu spożywczego). Widać to chociażby po spowalniającym obiegu pieniądza w gospodarce: banki selektywnie podchodzą do tego, kto może liczyć na ich wsparcie. Już nie badają indywidualnych wyników firm, ale to analiza portfelowa decyduje o tym, że firmom związanym z budownictwem (a w najbliższej przyszłości firmom związanym także z handlem detalicznym jak i hurtowym) trudniej jest uzyskać finansowanie. Spodziewamy się więc, że na koniec roku upadłości będzie nie mniej niż 850 - i są to ostrożne szacunki.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Zolo 2013-01-08 13:34:57

  Polscy przedsiębiorcy padają jak muchy a fundusze inwestycyjne jak dla przykładu Mid Europa właściciel min. sieci sklepów żabka zarejestrowany jest w raju podatkowym gdzie płaci podatek dochodowy. Pan Rostowski wie o tym pozwolił na zakup tej sieci właśnie takim przedsiębiorcom i nic w tym złego nie widział. Teraz rząd będzie walczył z bezrobociem w Polsce to może by tak pogonił tych z raju do raju niech tam sobie prowadzą działalność.

 • Popieram 2013-01-08 10:25:21

  I Bolo ma 1000% racji

 • bolo 2012-08-10 18:18:49

  OTO NASTAŁA IRLANDIA I DOBROBYT RUDEGO I JEGO BANDY . TO JEST TA ZIELONA WYSPA , GDZIE KAŻDY , NO PRAWIE KAŻDY GŁÓWKUJE JAK PRZEŻYĆ Z DNIA NA DZIEŃ .UPADŁOŚCI BYŁY I BĘDĄ BO TO NORMALNA RZECZ , ALE TO CO SIĘ DZIEJE TO JEST JEDNA WIELKA UPADŁOŚĆ , UPADŁOŚĆ SPOWODOWANA NIEUDOLNOŚCIĄ TEJ PIŁKARSKIEJ BANDY GAMONIÓW .

ZOBACZ WSZYSTKIE (3)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  4,99

 • Śr

  3,69

 • Min

  2,86

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9343

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane