PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Abpol w indeksie trzydziestu najbardziej płynnych spółek NewConnect

Autor: dlahandlu.pl 18 czerwca 2015 11:31

Abpol Company Polska S.A., Spółka notowana na rynku NewConnect od kwietnia 2013 r., zajmująca się dystrybucją produktów FMCG, została włączona w skład portfela indeksu NCIndex30. Spółka rozpocznie notowanie w tym indeksie od sesji giełdowej w dniu 22. czerwca br.

NCIndex30 jest indeksem trzydziestu najbardziej płynnych spółek z rynku NewConnect. Udział Abpolu w indeksie NCIndex30 będzie wynosił 0,83 proc.

Abpol w 1 kw. 2015 r. wypracował 82 tys. zł zysku netto przy przychodach wynoszących 1.103 tys. zł. Rok wcześniej zysk netto Spółki był równy 49 tys. zł, a sprzedaż ukształtowała się na poziomie 1.165 tys. zł. Niewielkiemu spadkowi przychodów w ujęciu rdr. towarzyszył istotny wzrost marż, który umożliwił Emitentowi zwiększenie zysku netto o ponad 60 proc. W minionym kwartale Spółka aktywnie rozszerzała grupę współpracujących z nią sieci handlowych.

- W I kwartale tego roku aktywnie budowaliśmy sprzedaż produktów, wprowadzając je do kolejnych odbiorców oraz rozszerzając już obecny u nich asortyment. Na kolejne kwartały zarząd planuje kontynuację prowadzonych działań. Celem spółki jest dalsze maksymalizowanie obecności swoich produktów w sieciach detalicznych i budowa dystrybucji - mówi Olgierd Wejner, dyrektor generalny spółki Abpol Company Polska S.A.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,89

  • Śr

    3,30

  • Min

    1,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7631

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 706264

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane