PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Advadis chce stworzyć sieć 500 sklepów

Autor: PAP 1 grudnia 2010 18:52

Dystrybutor alkoholi i napojów Advadis rozważa utworzenie sieci sklepów detalicznych działających na zasadzie franczyzy. Spółka szacuje, że w ciągu dwóch lat mogłaby ona liczyć około 500 sklepów, których łączne obroty mogą wynieść 30 mln zł miesięcznie.

Mamy pomysł, by utworzyć detaliczną odnogę w spółce, czyli sieć sklepów działających w twardej franczyzie. Byłby to sukces, gdyby udało nam się wkomponować w tę sieć 500 sklepów w ciągu dwóch lat - powiedział Adam Brodowski, zastępca przewodniczącego rady nadzorczej Advadisu i jeden z większych akcjonariuszy spółki.

"Jest to dopiero wstępny projekt, ale poparty ankietą przeprowadzoną wśród sklepów" - dodał.

Advadis zaopatruje około 12 tys. sklepów w całej Polsce. Są to w większości małe, niezależne sklepy zlokalizowane na wsiach i w małych miastach. Spółka szacuje, że docelowo może pozyskać dla swojej sieci nawet 1000 sklepów.

"Chcemy proponować franczyzę właścicielom sklepów na wsiach i w okolicach dużych miast. Będziemy celowali w sklepy z koncesjami, do których będziemy dostarczali alkohol. W zakresie dystrybucji pozostałych produktów spożywczych i chemii gospodarczej będziemy chcieli pozyskać partnerów" - powiedział Brodowski.

"Miesięczne obroty takich sklepów wynoszą od 50 do 100 tys. zł. Szacujemy, że docelowo w ramach sieci powinniśmy generować obroty na poziomie 30 mln zł miesięcznie" - dodał.

Brodowski poinformował, że szczegóły na temat tego projektu będą znane do końca pierwszego kwartału 2011 roku. Wtedy też zapadnie decyzja, czy sieć franczyzowa będzie budowana.

Brodowski poinformował też, że w 2011 roku przychody Advadisu mogą się zmniejszyć rok do roku, ponieważ spółka zamierza postawić na dystrybucję bardziej marżowych produktów, kosztem wolumenów.

Dodał, że wcześniejsze szacunki zarządu spółki dotyczące przyszłorocznego wyniku są realne. - Nie mam żadnych wątpliwości, że rok 2011 spółka operacyjnie zakończy zyskiem - powiedział.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7862

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane