Agroo-Coop wstrzymuje inwestycje w zwiększanie powierzchni sprzedaży

Autor: dlahandlu.pl 25 października 2010 09:35

Warmińsko-Mazurska Spółdzielcza Sieć Zakupowa Agroo-Coop wstrzymała inwestycje w przebudowę i zwiększanie powierzchni sprzedaży w sklepach Alux. - Jesteśmy w trudnej sytuacji, nasze obroty spadają. Wrzesień był słabym miesiącem - mówi prezes Agroo-Coop Radosław Tęcza.

Prezes zaznacza jednak, że w części placówek handlowych udało się przeprowadzić zmiany. Tak było m.in. w sklepie w Macharach koło miejscowości Piecki. - Oprócz zwiększenia powierzchni sprzedaży, zmieniła się też jej forma - na samoobsługową.
Wstrzymaliśmy się również z zamykaniem nierentownych wiejskich sklepów. Cześć z nich prowadzi bowiem działalność produkcyjną, która przynosi zyski - dodaje Radosław Tęcza.

Agroo-Coop to przede wszystkim wspólna grupa zakupowa tworzona przez spółdzielnie z rejonu województwa Warmińsko-Mazurskiego, choć część sklepów prowadzonych przez grupę funkcjonuje pod jednolitą marką Alux. Agroo-Coop zrzesza 151 placówek.

Większość sklepów zrzeszonych w sieci to placówki o powierzchni 50 mkw., zlokalizowane w mniejszych miejscowościach. Drugi koncept to sklepy Alux o powierzchni 150 mkw.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,99

  • Śr

    3,52

  • Min

    0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9044

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane