Aktualizacja starego oprogramowania jest nieopłacalna

Autor: dlahandlu.pl 4 listopada 2010 08:10

Od nowego roku aplikacje muszą uwzględniać nową wysokość podatku. Użytkownicy nowoczesnych programów otrzymają odpowiednie zmiany w programach w ramach upgradów.

W gorszej sytuacji znajdą się przedsiębiorcy korzystający z programów pracujących w 30-letnim tekstowym systemie operacyjnym DOS. Producenci oprogramowania odchodzą od tych przestarzałych rozwiązań.

- Zdecydowaliśmy o wycofywaniu programów pod DOS z oferty. Zapowiadane zmiany stawek VAT wymagają dużych ingerencji w kod programów. Wydaje się, że przy dzisiejszych, atrakcyjnych cenach oprogramowania, zdecydowanie łatwiej kupić aplikację pod „okienka", niż obstawać przy niewspieranej technologii - przekonuje Tomasz Fidos, prezes rady nadzorczej firmy Humansoft.

 

Dokonując wyboru oprogramowania przedsiębiorcy powinni zwrócić szczególną uwagę na okres przełomu lat, w którym będą funkcjonowały równocześnie dwie stawki podatkowe.

- Na pewno wielu przedsiębiorcom zdarzy się wystawić w 2010 r. fakturę i korektę do niej już w okresie obowiązywania nowych stawek. To wymaga od programu dużej elastyczności, tym bardziej, że czasu jest niewiele.
Deklaracje VAT będą dostosowywane w programach dopiero pod koniec roku zaraz po tym jak zatwierdzone zostaną nowe wzory - mówi Tomasz Fidos.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9801

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane