Alkohol w proszku nie trafi na polski rynek

Autor: PAP 21 czerwca 2016 09:19

Alkohol w proszku nie będzie dostępny w Polsce. Wiceminister zdrowia Jarosław Pinkas zapowiada, że resort uczyni wszystko, aby tzw. palcohol nie trafił legalnie na polski rynek.

Alkohol w proszku dostępny jest od ubiegłego roku w USA oraz kilku innych krajach. Jego formułę opracował jeden z amerykańskich badaczy. Proszek wystarczy rozpuścić w odpowiedniej ilości wody i napój alkoholowy jest gotowy.

Wiceminister zdrowia Jarosław Pinkas jest przekonany, że wprowadzenie alkoholu w proszku z pewnością pogłębiłoby problemy związane ze spożyciem alkoholu w Polsce - pisze "Gazeta Polska Codziennie". 

Krzysztof Brzózka, dyrektor Polskiej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, zwraca uwagę, że produkt ten ułatwiłby - jeszcze bardziej - dostęp do napojów alkoholowych. "Napój alkoholowy można by sporządzić wszędzie, w domu, na wycieczce czy na imprezie masowej" - podkreśla.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • abstynent 2016-06-21 22:09:42

  "Wiceminister zdrowia Jarosław Pinkas zapowiada, że resort uczyni wszystko, aby tzw. palcohol nie trafił legalnie na polski rynek." Jeśli tyle samo zrobi, aby trafił nielegalnie to bilans wyjdzie na zero :) A tak w ogóle najlepiej byłoby, aby zrobił wszystko żeby palcohol wcale nie trafił na polski rynek

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  6,99

 • Śr

  5,15

 • Min

  3,69

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9476

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane