Andrzej Faliński: Ograniczenie handlu w niedziele jako mistyfikacja procesu konkurencji

www.portalspozywczy.pl 8 grudnia 2017 15:06

Andrzej Faliński: Ograniczenie handlu w niedziele jako mistyfikacja procesu konkurencji Andrzej Faliński, niezależny ekspert handlu detalicznego, fot. PTWP

Mamy praktycznie zakończony proces powstawania ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni. Generalnie stanowi ona, że handel jest zakazany, podobnie jak związane z nim czynności, ale wyliczone zostały wyjątki w liczbie trzydziestu, wskazujące na to komu i w jakiej sytuacji w niedzielę pracować jednak wolno - mówi serwisowi portalspozywczy.pl Andrzej Faliński, niezależny ekspert handlu detalicznego.

- Na pewno nie wolno handlować dużym sklepom detalicznym i centrom handlowym, jako że podstawowym wyłączeniem spod zakazu jest zgoda na pracę sklepu, w którym za ladą stanie właściciel - mówi serwisowi portalspozywczy.pl Andrzej Faliński, niezależny ekspert handlu detalicznego.

- A przecież o duże sklepy zaczęła się cała bitwa, której chyba jestem przegranym weteranem: od niemal osiemnastu lat zarówno służbowo, jak i ze względu na przekonania osobiste, niedzielnemu ograniczeniu handlu jestem przeciwny. Widzę je jako mistyfikację procesu konkurencji zawartą w tezie, że ograniczenie dużego handlu pomoże firmom małym i średnim - dodaje.

- Domykanie się procesu uchwalenia tej ustawy traktuję więc jako wydarzenie szkodliwe, którego skutki bardzo szybko zobaczymy i odczujemy - podkreśla Faliński.

Więcej na portalspozywczy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Jaca 2017-12-10 10:19:03

  Pięknie bredzisz Falus

 • Kasia 2017-12-09 18:23:53

  @lewiatanka niezalezny ekspert ma wiecej atutow niz tylko macice to i zarabia wiecej

 • lewiatanka 2017-12-08 18:45:33

  bardzo proszę żeby niezależny ekspert pracował 10 godzin w niedzielę za dzień wolnego w tygodniu i 50 zł

ZOBACZ WSZYSTKIE (3)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  13,32

 • Śr

  7,07

 • Min

  3,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8461

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 689431

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane