PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Arbitraż orzekł, że Advadis musi zapłacić Royal Unibrew 14,5 mln zł

Autor: www.dlahandlu.pl 31 lipca 2013 13:47

Na początku czerwca spółka Advadis w upadłości układowej poinformowała, że Instytut Arbitrażowy przy Izbie Gospodraczej w Sztokholmie wydał wyrok w postępowaniu pomiędzy Royal Unibrew A/S a Advadis oraz Adamem Brodowskim (prezesem Advadisu).

Trybunał nakazał pozwanym czyli Advadisowi oraz Adamowi Brodowskiemu zapłacić Royal Unibrew solidarnie kwotę 14 500 716 zł wraz z odsetkami ustawowymi (13 proc. w skali roku od kwoty za okres od 1 czerwca 2011 r do dnia płatności).

Ponadto, Trybunał nakazał pozwanym zapłacić solidarnie kwotę 179.788,39 euro oraz 32.495,60 zł tytułem kosztów poniesionych przez powoda w postępowaniu arbitrażowym, a także sumę 146.762,37 euro tytułem kosztów postępowania zdeponowanych przez powoda.

Trybunał oddalił wszelkie roszczenia pozwanych tj. Advadisu oraz Adama Brodowskiego.

Zarząd Advadisu podkreśla, iż nie zgadza się z wyrokiem Trybunału Arbitrażowego i planuje wniesienie środków odwoławczych od wyroku.

- Zarząd pragnie także podkreślić, iż wierzytelność zgłaszana przez powoda nie została uznana przez nadzorcę sądowego i w związku z tym roszczenie powoda nie zostało uwzględnione na liście wierzytelności w toczącym się postępowaniu upadłościowym - podał zarząd firmy.

Czytaj również: Wraca sprawa roszczeń Royal Unibrew wobec Advadisu

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,20

  • Śr

    2,94

  • Min

    2,28

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7912

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane