PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Badanie: Co kupimy na Euro 2016?

Autor: dlahandlu.pl 9 czerwca 2016 09:37

Eksperci z Grupy Okazje postanowili sprawdzić , w jaki sposób mamy zamiar spędzić czas Mistrzostw Europy, jak będziemy kibicować oraz co kupimy lub kupiliśmy w związku z tym wydarzeniem.

W związku z odbywającym się w tym roku EURO 2016, badani planują dokonać zakupów, które umilą im czas spędzony na kibicowaniu piłkarzom. Na liście rzeczy, które mają zamiar nabyć znalazły się przede wszystkim artykuły spożywcze (31%). Podczas transmisji meczów nie może bowiem zabraknąć piwa oraz przekąsek. Popularnym zakupem są również gadżety kibica (17%) oraz odzież związana z turniejem (10%). Część osób planuje także nabycie nowego sprzętu RTV (4%), aby zwiększyć jakość obrazu i dźwięku. Tego rodzaju zakupów częściej dokonują mężczyźni.

Według badania przeprowadzonego na zlecenie Grupy Okazje, ponad połowa ankietowanych (55%) ma zamiar spędzić EURO 2016 przed telewizorem w domu, a 24% u znajomych. Z kolei 15% osób będzie kibicować w ogródkach piwnych lub lokalach, a 9% w strefach kibica. Jedynie 3% respondentów spędzi ten czas oglądając mecze na żywo we Francji. Okazuje się również, że spora grupa badanych (30%), w tym zdecydowanie więcej kobiet, nie zamierza w ogóle oglądać zmagań piłkarskich podczas EURO 2016.

Polacy podczas Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej mają zamiar wiernie kibicować naszej drużynie. Ankietowani najczęściej utożsamiają kibicowanie z piciem piwa i jedzeniem przekąsek (52%) oraz okazją do spotkania się z przyjaciółmi (51%). Respondenci mają również zamiar kibicować poprzez głośne krzyczenie czy śpiewanie (33%), oznaczając się na Facebooku (30%), zakładając szalik (15%), czy malując twarz w barwy narodowe (11%). 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7862

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane