Badanie: Polacy chcą kupować żywność ekologiczną w specjalistycznych sklepach

Autor: pr, www.dlahandlu.pl 2 października 2012 12:35

Badanie: Polacy chcą kupować żywność ekologiczną w specjalistycznych sklepach

Delikatesy Organic Farma Zdrowia są najbardziej rozpoznawalną marką wśród specjalistycznych sklepów ekologicznych - wynika z najnowszych badań TNS Polska. Delikatesy zna 3,1% Polaków. Żaden inny sklep ani sieć w Polsce nie zbliżyły się do tego wyniku. Wśród entuzjastów żywności organicznej znajomość marki Organic Farma Zdrowia wynosi 6%.

Niezależne badania TNS Polska „Żywność ekologiczna w opiniach Polaków" zostały zlecone przez Organic Farma Zdrowia.

Jak pokazały wyniki badań dla blisko połowy Polaków to specjalistyczny sklep jest podstawowym miejscem sprzedaży żywności ekologicznej. Odpowiedziało w ten sposób 47% badanych i blisko 2/3 (63%) mieszkańców największych polskich miast.

- Te wyniki to dowód na dojrzałość konsumencką Polaków i ich rosnące wymagania - uważa Sławomir Chłoń, prezes Organic Farma Zdrowia. - Klienci chcą mieć pewność, że kupują prawdziwie ekologiczny produkty, a nie sprytnie i nieuczciwie spozycjonowane przez producenta artykuły konwencjonalne. Zapewnić może im to właśnie sklep, który specjalizujące się w organicznej sprzedaży. Polacy też coraz bardziej cenią sobie możliwość skonsultowania się z wyszkolonym personelem, zasięgnięciem profesjonalnej rady - dodaje Chłoń.

W badaniach TNS Polska respondenci dopiero na kolejnych miejscach wymieniali inne możliwe miejsca zakupu żywności ekologicznej. 27% Polaków szukałoby żywności ekologicznej bezpośrednio w gospodarstwie rolnym, 22% na bazarze, a 16% w super/hipermarkecie.

 

Badania TNS pokazują, że już ponad milion Polaków (4%) regularnie kupuje żywność organiczną. Znacznie więcej, bo 26% zaopatruje się w nią nieregularnie, za to deklaruje, że chce kupować ekologiczne produkty częściej. - Razem to 30% entuzjastów ekologicznego żywienia - podsumowuje prezes Chłoń.

Jedynie 9% badanych sceptycznie odnosi się do kupowania ekologicznego jedzenia - większość z nich nie potrafi jednak wskazać powodów takiego podejścia. Pozostali ankietowani zachowali postawę neutralną.

62% Polaków wie, że podstawowym wyróżnikiem żywności organicznej jest brak środków chemicznych przy jej produkcji. 29% badanych opisując żywność ekologiczną wspomina o czystym, nieskażonym środowisku, z którego ona pochodzi. Co piąty Polak mówi o bogactwie w składniki odżywcze produktów organicznych. Oznacza to, że Polacy rozumieją pojęcie biożywności i mają trafne z nią skojarzenia.

Badania wskazują jednak na niską wśród Polaków świadomość istnienia certyfikatów ekologicznych. Jedynie 14% badanych zauważyło, że ekożywność opatrzona jest specjalnym certyfikatem. A to właśnie i wyłącznie certyfikacja jest gwarancją ekologicznego pochodzenia produktu.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • ekoogorek 2012-12-27 22:05:32

  Alicjo sprawdz sklepdietetyczny.pl moim zdaniem duzo lepszy

 • Alicja 2012-10-29 15:15:50

  weszłam na Organic Farma.Zobaczyłam ceny tego co mnie interesuje. DROGO DROGO DROGO .Pozostaję w rawfoods.pl

  Miody za drogie!!!

 • Alicja 2012-10-29 15:09:21

  Mnie przypadł do serca sklep internetowy z ekologiczną żywnością pod nazwą rawfoods.pl  Ostatnio zakupiłam tam w przystępnej cenie, miody: lipowy ,wielokwiatowy i lesny. Miody te nie są pasteryzowane, a więc zawierają enzymy ,które mają właściwości zdrowotne. Koszt wysyłki do przyjęcia, ja zamawiam na ponad 350zł,więc mam darmowa wysyłkę . Przemiła obsługa . Już wiem ,że okresowo będę zamawiać w tym sklepie internetowym. Nadmieniam ,że miody w hipermarketach są z domieszką miodu spoza Europy.A te sa pasteryzowane, bo jest ponoć dodatek wody . Więc ,żeby nie fermentowały pasteryzuje się je. Czyli jest to dobry slodzik bez własciwości leczniczych .

ZOBACZ WSZYSTKIE (4)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  4,99

 • Śr

  2,73

 • Min

  0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9753

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane