Banki trafiają do szkół z wielofunkcyjnymi kartami zbliżeniowymi

Autor: dlahandlu.pl 30 sierpnia 2010 12:27

Zbliżeniowa karta Visa payWave i karta szkolna „w jednym"; pierwsza szkoła w Polsce wdroży takie rozwiązanie, przygotowane przez Bank Zachodni WBK. „Karta szkolna" będzie wykorzystywana do identyfikowania uczniów, kontroli wstępu na teren szkoły oraz do płacenia.

Zbliżeniowe karty Visa payWave to karty z mikroprocesorem, który podnosi poziom bezpieczeństwa samej karty i umożliwia łączenie na jednym „plastiku" zastosowań czysto płatniczych z innymi funkcjami, np. identyfikacją użytkownika karty. Z tej właśnie funkcji jako pierwsze w Polsce będzie korzystać XXIII Liceum Ogólnokształcące im. ks. prof. Józefa Tischnera w Łodzi, w którym z początkiem zbliżającego się roku szkolnego zostanie uruchomiony system „karty szkolnej".

Każdy z uczniów otrzyma od Banku Zachodniego WBK zbliżeniową kartę przedpłaconą Visa payWave. Jednocześnie bank wyposaży szkołę w oprogramowanie oraz urządzenia kontrolujące dostęp do pomieszczeń szkolnych (czytniki kart połączone z odpowiednimi bramkami).  Na kartach zostanie umieszczony przygotowany specjalnie dla szkoły wizerunek (logo szkoły), przez co będą one również szkolnym identyfikatorem. Poza kartami i specjalnymi barierkami BZ WBK wyposaży również liceum w czytniki do płatności zbliżeniowych, które zostaną zainstalowane w szkolnym sklepiku. Uczniowie będą mogli w nim płacić swoimi „kartami szkolnymi" bez posługiwania się gotówką.

„Karty szkolne" to przedpłacone karty Visa payWave; za ich pomocą można płacić do wysokości środków wpłaconych wcześniej na rachunek karty. Dodatkowa funkcjonalność zbliżeniowa pozwala dokonywać drobnych płatności (jednorazowo do 50 zł) bez konieczności podawania jej sprzedawcy - wystarczy zbliżyć kartę do czytnika kart zbliżeniowych.

Bank Zachodni WBK planuje uruchomienie, w najbliższym czasie, podobnych systemów dostępu w kolejnych szkołach: drugiej szkole w Łodzi, a także we Wrocławiu, Nowym Targu, Rzeszowie i Zielonej Górze.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,99

  • Śr

    2,62

  • Min

    0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9201
Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane