PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Bazar Banacha zostanie zamknięty 1 lipca

Autor: Gazeta.pl 25 czerwca 2012 10:08

1 lipca Bazar Banacha zostanie zamknięty. Kupcy przeniosą się na targowisko tymczasowe, a w miejscu dotychczasowego powstanie nowoczesna hala targowa - podaje gazeta.pl.

Ratusz ma już prawomocne pozwolenie na budowę hali. W połowie lipca ogłosi przetarg na wykonawcę, wybierze go prawdopodobnie we wrześniu. Według kosztorysów inwestycja powinna kosztować około 11 mln zł. Ratusz liczy, że hala zacznie działać na przełomie 2013 i 2014 r.

Hala powstanie w miejscu, gdzie dziś działa targowisko, tzw. zieleniak. Kupcy, którzy handlują tam owocami i warzywami, mają się przenieść na tymczasowe targowisko, urządzone na znajdującym się tuż obok terenie po dawnym miasteczku drogowym przy ul. Skorochód-Majewskiego. Jak długo będzie działać tymczasowy bazar? Gdy nowa hala będzie gotowa, kupcy opuszczą pawilony. Ale wtedy przeniosą się do nich kupcy z drugiego targowiska w rejonie ul. Banacha, które ratusz też zamierza modernizować - czytamy w gazeta.pl.

Ponadto, jak podaje gazeta.pl, kilka tygodni temu firma deweloperska BBI Development podpisała umowę ze spółdzielnią zarządzającą halą Banacha. Halę chce zburzyć, a na jej miejscu postawić wielofunkcyjny budynek, w którym znajdą się mieszkania, biura oraz miejsce na handel. Umowa wejdzie w życie, gdy spółdzielnia ureguluje sprawy własnościowe gruntu, na którym stoi hala.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • ruda 2012-09-12 21:41:50

  ale tam ładnie....Majewskiego 5 obok HALI PRZEMYSŁOWEJ jest SUPER ZIELENIAK!!!

 • Alicja 2012-09-11 21:57:47

  jak będzie to zobaczymy... A teraz funkcjonuje Targowisko Zastępcze Majewskiego5 i fakt jest to bardzo przyzwoite i funkcjonalne miejsce.Panuje tam porządek a ceny o dziwo są niskie.Kupcy zadowoleni i klienci też dopisują.

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  5,50

 • Śr

  3,27

 • Min

  2,33

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8001

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane