PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Bazary popularyzują ekożywność

Autor: Rzeczpospolita 7 kwietnia 2014 11:36

Nasz rynek naturalnej żywności rośnie w szybkim tempie. Mają w tym swój udział już nie tylko sklepy, ale także bazary - pisze "Rzeczpospolita".

W najbliższą sobotę w Katowicach ruszy BioBazar. Dołączy do podobnego targowiska z ekologiczną żywnością, które od ponad trzech lat prowadzi w Warszawie spółka MyEcolife.

Popularność BioBazaru świadczy o tym, że żywność ekologiczna zyskuje w Polsce na popularności. W 2013 roku mogliśmy wydać na nią, według różnych szacunków, 650-700 mln zł. Jeszcze dwa, trzy lata temu było to ok. 200 mln zł. W ślad za rosnącym popytem przybywa także przetwórni ekologicznych. Według ostatnich danych Inspekcji Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych w połowie 2013 roku było ich w Polsce 342. Pięć lat wcześniej ich liczba nie przekraczała 240 - pisze "Rzeczpospolita".

Potencjał rozwoju rynku ekożywności w Polsce jest nadal duży, ponieważ jemy jej znacznie mniej niż na Zachodzie. Z raportu The World of Organic Agriculture wynika, że w Niemczech, Danii czy Szwajcarii stanowi ona już ok. 5 proc. rynku żywności. W Polsce to zaledwie 0,2 proc.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    3,99

  • Śr

    2,55

  • Min

    1,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7631

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 706264

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane