PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Bazary potrafią reagować na potrzeby klientów

Autor: Rzeczpospolita 4 marca 2011 09:18

Z danych GUS wynika, że na rynku jest wciąż ponad 2,2 tys. działających na stałe bazarów. Do tego dochodzi ponad 7 tys. sezonowych. Z tytułu samej opłaty targowej otrzymują one ponad 260 mln zł - pisze Rzeczpospolita.

Dlatego Ministerstwo Rolnictwa planuje uruchomić ok. 80 nowych, planowana jest też modernizacja 200 już istniejących targowisk.

158 tys. firm na koniec 2010 roku prowadziło sprzedaż na bazarach. Tymczasem z przeprowadzonej w 2009 r. przez Inspekcję Handlową kontroli wynika, że nieprawidłowości stwierdzono u 68,5 proc. tych firm. Jednak jak przyznaje Tomasz Starzyk z D&B Poland w rozmowie z "Rz", przedsiębiorstwa te są bardzo elastyczne i niemal z dnia na dzień bez większego uszczerbku w bieżącym funkcjonowaniu potrafią zmienić cały asortyment i zakres oferowanego towaru.

Według badania przeprowadzonego na zlecenie Komisji Europejskiej przez firmę IPSOS Polacy są największymi zwolennikami kupowania w tego typu miejscach. Niemal połowa rodaków najczęściej kupuje tam owoce i warzywa (średnia UE wynosi 33 proc.), a 29 proc. - mięso (UE - 11 proc.).

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    18,99

  • Śr

    15,85

  • Min

    9,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7994

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane