Będzie rósł popyt na mięsne wyroby tradycyjne i ekologiczne

Autor: portalspozywczy.pl 10 lutego 2011 11:04

- Wyroby tradycyjne i ekologiczne mają moim zdaniem największy potencjał wzrostu. Natomiast mięso, wyroby mięsne funkcjonalne czy prozdrowotne budzą wątpliwości u konsumentów. Łatwiej jest konsumentowi zaakceptować prozdrowotne czy funkcjonalne produkty mleczarskie - uważa Jerzy Wierzbicki, prezes Polskiego Zrzeszenia Producentów Bydła Mięsnego.

- Jeśli produkty w wyższych cenach, tzw. premium, faktycznie mają właściwości w wyższym stopniu spełniające wymagania konsumentów to popyt na nie rośnie. Można oczywiście wykreować modę w trakcie trwającej promocji, nawet na produkty tylko pozornie posiadające inne właściwości niż przeciętne produkty na rynku. Jednak w moim przekonaniu, nie da się budować trwałego wzrostu rynku na taki produkt w sposób ekonomicznie uzasadniony - mówi Jerzy Wierzbicki.

- Wędliny z cielęciną i wołowiną są postrzegane jako produkty zdrowsze, z mniejszą ilością tłuszczu. Jest grupa klientów, która powinna być zainteresowana tą grupą produktów - dodaje prezes Polskiego Zrzeszenia Producentów Bydła Mięsnego.

Czytaj więcej w artykule: Prezes PZPBM: Mięsne wyroby tradycyjne mają potencjał wzrostu

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Marta 2011-02-10 15:17:36

    Niestety po przeczytaniu raportu z kontroli, nie bedę kupowć produktów niby ekologicznych . Oszustwa na każdym kroku. Wole kupić kawałek mięsa czy boczku i sama przyrządzić coś na kanapki. Płaci się tylko za dodatek eko a rzeczywistość jest inna. W wędlinach niby domowych pełno konserwantów.Na razie nie oszukiwane są soki tłoczone na zimno z firmy TESO i Maurer.Sa jeszcze inne ale mniej znane co nie znaczy złe. Soki te zdobywaja rynek ,więc te firmy rodzinne dbają o jakość. Jak będzie za 5 lat, zobaczymy. Póki co wolę sprowadzać te soki naturalne niesłodzone, pasteryzowane niz kupować soki w kartonach różnych firn , które rozcieńczaja i dosładzaja soki.Także sok malinowy z Herbapolu to mieszanka aronii przede wszystkim , często buraka i niewielki procent soku malinowego.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9801

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane