Białostocki operator vendingowy zwiększa obroty i inwestuje w nową markę

Autor: dlahandlu.pl 31 stycznia 2017 12:31

O 70 proc. wzrosły przychody białostockiej firmy vendingowej Ideal Group w ubiegłym roku. Ten rok będzie stał pod znakiem inwestycji m.in. w nową markę.

- W ubiegłym roku firma koncentrowała się na działaniach w segmencie wodnym i kawowym – pracowaliśmy nad modyfikacją oferty i opracowaniem nowych linii w tych dziedzinach naszej działalności – mówi Andrzej Nartowicz, prezes Ideal Group.
Rok upłynął też pod znakiem dużych kontraktów Ideal Group na dostawę dystrybutorów filtrujących wodę zdatną do picia, realizowanych za pośrednictwem marki Ideal Water. W ramach umowy z radomskimi Wodociągami białostocka firma wyposażyła w automaty z wodą kilkadziesiąt radomskich szkół. Ideal Group intensywnie rozwijała też współpracę z placówkami medycznym – z przychodniami, szpitalami i aptekami, m.in. w Lublinie, Warszawie i okolicy. Ich uwieńczeniem był kontrakt na dostawę dystrybutorów z woda pitną dla Szpitala Bielańskiego.

Do ważniejszych wydarzeń należy też premiera najnowszej marki Ideal Group - Ideal Cafe Avantgarde, dedykowanej m.in. dla stacji paliw. 

W minionym roku Ideal Group pracowała nad koncepcją i uruchomieniem nowej usługi, której założeniem jest bardzo szerokie zastosowanie. - Przeprowadziliśmy badania, zidentyfikowaliśmy potrzeby rynku i w pierwszych miesiącach tego roku wprowadzimy nową technologię, która pomoże nam znacznie zwiększyć swój udział w rynku vendingu, nadal działając w sferze innowacyjnych rozwiązań - mówi Andrzej Nartowicz. - Szczegóły przedstawimy po pierwszych testach tego rozwiązania, przewidzianych na luty.

Aktywne działania operacyjne przełożyły się na wyniki finansowe - w minionym roku przychody Ideal Group przekroczyły 50 mln zł. Jednocześnie znaczną część środków firma inwestowała w badania i rozwój innowacyjnych projektów, nie korzystając przy tym z dofinansowania zewnętrznego. W związku z nowymi kontraktami firma zwiększała też zatrudnienie w Białymstoku, a także w swoich oddziałach - m.in. w Warszawie, Poznaniu i na Śląsku.

Ideal Group działa od 2003 r. i obecnie jest jednym z największych operatorów na polskim rynku vendingowym oraz właścicielem kilku marek handlowych. Jako Ideal Cafe za pośrednictwem swoich automatów serwuje kawę, wodę – jako Ideal Water czy zupy, jako Zupper. Motorem napędowym firmy jest innowacyjna technologia płatnicza Pay2Vend. Dzięki niej użytkownicy automatów mogą dokonywać zakupów z wykorzystaniem prepaidowych kart i breloków do płatności zbliżeniowych oraz telefonów komórkowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • tofix131 2017-01-31 23:27:55

  Może i są najwięksi ale najsmaczniejszą kawa z automatu jet Dallmayr

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  19,20

 • Śr

  11,56

 • Min

  8,78

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8609

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane