PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Białystok: Koniec ulg dla sklepów z ulicy Lipowej

Autor: Gazeta.pl Białystok 6 czerwca 2012 10:37

W ciągu ośmiu miesięcy miasto obniżyło handlowcom czynsze o ponad 200 tys. zł z powodu remontu ulicy Lipowej. W czerwcu wróci tu ruch samochodowy - podaje gazeta.pl.

Co to oznacza dla mieszczących się przy tej ulicy sklepów, lokali gastronomicznych i punktów usługowych? Na początek utratę zniżek w czynszu - w ubiegłym roku, kiedy firmy działające w centrum miasta drastycznie odczuły na swoich zyskach skutki braku ruchu na przebudowanej ulicy Lipowej, same wystąpiły do miasta z propozycją obniżenia opłat za lokum.

W październiku ubiegłego roku prezydent miasta zezwolił Zarządowi Mienia Komunalnego na udzielanie najemcom bonifikat z powodu prowadzonych prac drogowych w pobliżu, nawet do 40 procent całej wartości. Spadek obrotów trzeba było oczywiście udokumentować choćby przedstawiając faktury, ZMK konsultowało też każdy przypadek z urzędnikami od inwestycji, aby potwierdzić czy obniżka z powodu mniejszej dostępności lokalu jest faktycznie uzasadniona. Czerwiec to ostatni miesiąc, kiedy jest możliwość starania się o taki upust - czytamy w serisie gazeta.pl.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7631

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 706264

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane