PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Bio Planet wchodzi na NewConnect

www.portalspozywczy.pl 31 marca 2015 10:48

Spółka Bio Planet, zajmująca się produkcją i dystrybucją żywności ekologicznej, zadebiutuje 1 kwietnia 2015 r. na rynku NewConnect.

W grudniu minionego roku spółka przeprowadziła emisję akcji, w ramach której pozyskała 1,8 mln zł. Uzyskane środki firma przeznaczyła na pokrycie wymaganej części wkładu własnego kredytu inwestycyjnego, z którego finansuje budowę nowego centrum logistyczno-magazynowego.

Spółka przy okazji debiutu przedstawiła swoje wyniki finansowe za 2014 rok. Firma zanotowała znaczący wzrost przychodów w porównaniu do wyników osiąganych w latach ubiegłych. Ostateczny przychód spółki na koniec 2014 roku wyniósł 63,1 mln zł w porównaniu do przychodu na poziomie 42,8 mln zł osiągniętego na koniec 2013 roku. W analizowanym okresie spółka zdołała również zwiększyć poziom zysku netto, który na zakończenie 2014 roku wyniósł 1,5 mln zł w porównaniu z zyskiem netto na poziomie 1,1 mln zł w analogicznym okresie rok wcześniej.

Bio Planet aktualnie buduje specjalistyczne centrum logistyczno-magazynowe, które ma przyczynić się do zwiększenia oferowanego asortymentu do 5 tys. produktów (w portfolio spółki obecnie znajduje się ok. 2,1 tys. pozycji). Inwestycja o łącznej powierzchni 8,8 tys. mkw. została zabudżetowana na lączną kwotę 16,9 mln zł. Spółka na realizację projektu zaciągnęła długoterminowy kredyt inwestycyjny na kwotę 12 mln zł. Resztę środków firma pokryje ze środków własnych i środków pozyskanych z emisji akcji przed debiutem na NewConnect. Planowany termin zakończenia budowy zaplanowano na trzeci kwartał 2015 roku.

Najważniejszymi obecnie kanałami dystrybucji dla firmy są indywidualne oraz sieciowe sklepy ekologiczne, a także konwencjonalne sklepy ogólnospożywcze takie jak Piotr i Paweł, Alma, Marcpol, Intermarche, E.Leclerc oraz Tesco. Dodatkowo firma współpracuje z sektorem HoReCa oraz hurtowniami regionalnymi.

Udział Bio Planet w rynku żywności ekologicznej w 2014 roku, liczonym w cenach hurtowych, szacuje się na około 13,4 proc.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  4,69

 • Śr

  3,60

 • Min

  1,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8147

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane