PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Biskupi chcą ograniczenia handlu alkoholem

Autor: Rzeczpospolita 27 stycznia 2014 13:31

Ograniczenie liczby sklepów monopolowych, zakaz handlu alkoholem w nocy na stacjach benzynowych to najbardziej radykalne postulaty działającego w ramach Konferencji Episkopatu Zespołu ds. Apostolstwa Trzeźwości. Specjaliści przytakują tym pomysłom - pisze "Rzeczpospolita".

Na początku stycznia przewodniczący Zespołu ds. Apostolstwa Trzeźwości biskup Tadeusz Bronkowski zaapelował o ograniczenie spożycia alkoholu. Jego list spowodowany był wypadkiem w Kamieniu Pomorskim, gdy pijany kierowca zabił sześć osób. Kilka dni później pijany motorniczy tramwaju w Łodzi wjechał w auto i zabił dwie osoby.

Przedstawiciel Episkopatu twierdzi, że "tylko ograniczenie fizycznej i ekonomicznej dostępności alkoholu przynosi pozytywne efekty w walce z tym wielkim problemem społecznym". 

Hierarsze przytakuje cytowany przez "Rzeczpospolitą" Krzysztof Brzózka, prezes Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. W Warszawie są ulice, gdzie sklepy z trunkami są co 10-12 metrów. A jeden punkt sprzedaży alkoholu przypada w Polsce średnio na 300 mieszkańców.

Dla przykładu w Szwecji jeden sklep z alkoholem przypada na 22,5 tys. mieszkańców, w Norwegii na 17,7 tys. [w tych dwóch krajach funkcjonują państwowe monopole na sprzedaż alkoholu - red.]. W Wielkiej Brytanii jest to 1,1 tys. osób na jeden sklep sprzedający alkohol.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • doradca win 2014-03-13 20:20:47

    To żenujące co ten kościół chce wyprawiać, dla sprzedaję wina dla "czarnych", każdy ksiądz bądź zakrystia kupuje za KILKA tysięcy miesięcznie wina z bardzo wysokiej półki i oni chcą jakichkolwiek obostrzeń, żenada tych alkoholików już przerasta.....

  • asdf 2014-01-28 15:49:05

    Na pewno motorniczy tramwaju kupił flaszkę przy okazji tankując tramwaj na stacji...

  • bolek 2014-01-28 09:47:51

    Zastanawiam się dlaczego taka informacja została zamieszczona w tym miejscu . Czy opinia tych panów w sukienkach ma jakieś wiążące znaczenie?? Ich rola jest zupełnie inna .

ZOBACZ WSZYSTKIE (7)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7804

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 706264

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane