PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Bohaterowie zza lady pilnie poszukiwani

Autor: Artykuł promocyjny dostarczony przez Grupę Eurocash 3 sierpnia 2017 10:47

Bohaterowie zza lady pilnie poszukiwani

99,8 proc. polskich firm to mikro- i małe przedsiębiorstwa. Dla części z nich, szczególnie z branży detalicznej, utrzymanie się na rynku oznacza codzienną walkę z konkurencją ze strony globalnych koncernów, hipermarketów i dyskontów. Prowadzenie niezależnego biznesu to bohaterstwo na miarę naszych czasów, a plebiscyt "Herosi Polskiej Przedsiębiorczości" chce je nagradzać.

Zaczynają zwykle od małej powierzchni i lokalu zaadaptowanego na potrzeby sklepu spożywczego. Na jego remont i rozbudowę często muszą wziąć kredyt, który spłacają przez kilka lat. Na zaufanie stałych klientów pracują jeszcze dłużej. Praca wypełnia im nierzadko cały dzień, bo choć w miarę rozwoju biznesu tworzą nowe stanowiska i zatrudniają coraz więcej pracowników, to organizacyjną stronę działalności mają wciąż na swojej głowie. Mało kto z nich jednak na to narzeka, bo gdy własny sklep staje się dziełem życia, prowadzenie go daje mnóstwo satysfakcji.

Jeśli przedsiębiorcy na coś narzekają, to głównie na warunki, w których muszą działać. Dla wielu ich klientów najważniejsze jest wciąż to, że w dyskoncie albo supermarkecie znajdą podobny towar kilkadziesiąt groszy taniej. Wielkie sieci handlowe docierają bezpośrednio do producentów, są w stanie wynegocjować dużo lepsze warunki i otrzymują wysokie rabaty. Polska Izba Handlu na potrzeby serii rankingów "Równi w Biznesie" zbadała w tym roku kilka kluczowych sektorów handlu detalicznego (m.in. rynek piwa, napoi gazowanych czy wody butelkowanej). Raporty te pokazują, że liderzy rynku w wielu sektorach preferują w swojej polityce sprzedażowej dużych graczy i dyskryminują małoformatowe sklepy. Nierówności te dotyczą nie tylko oferowanych cen, ale również ograniczeń w dystrybucji określonych produktów, czy dostępności wybranego asortymentu w handlu małopowierzchniowym.

W efekcie, mimo dobrej koniunktury w gospodarce, niezależni przedsiębiorcy mają więc wciąż pod górkę. Potrzebne im jest wsparcie i zachęta do działania.

Sklep to więcej niż firma

Do takiego wniosku doszła Grupa Eurocash - lider handlu hurtowego i operator wielu znanych franczyz, jak np.: Delikatesy Centrum, Groszek, ABC czy Lewiatan, które zrzeszają detalistów - właścicieli sklepów małoformatowych w całej Polsce. Właśnie ruszył zainicjowany przez nią plebiscyt "Herosi Polskiej Przedsiębiorczości". Jego celem jest wyłonienie z grona właścicieli sklepów małoformatowych tych osób, które odniosły sukces dzięki dobrym praktykom biznesowym, aby przez ich nagrodzenie promować właściwy sposób prowadzenia firmy w całej branży handlu detalicznego. To również zachęta dla przedsiębiorców, by zauważyli, że ich firma to nie tylko biznes przynoszący zyski, ale też ważny element otoczenia, w którym działają.

Advertisement

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    5,50

  • Śr

    3,27

  • Min

    2,33

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7869

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane