PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Boże Ciało kolejnym dniem wolnym od handlu

Autor: PAP 2 czerwca 2010 15:13

Święto Bożego Ciała to dzień ustawowo wolny od handlu. Jeśli tego dnia sklep ma być otwarty, to sprzedawać w nim może tylko właściciel lub osoba zatrudniona na umowę zlecenie. Ograniczenie to nie dotyczy pracowników np. stacji benzynowych i aptek.

Zgodnie z kodeksem pracy w takim dniu pracować w handlu nie mogą osoby zatrudnione w sklepie na podstawie umowy o pracę. Kodeks mówi wprost, że "praca w święta w placówkach handlowych jest niedozwolona".

Nie ma natomiast przeszkód, by 3 czerwca pracował w sklepie sam właściciel albo osoba zatrudniona na podstawie umowy zlecenia. Art. 151 (9a) Kodeksu pracy nie zakazuje zatrudniania takich osób w dni świąteczne.

Według ostatnich danych po Zielonych Świątkach na dniach wolnych od handlu korzystają głównie sklepy tradycyjne, gdzie ludzie robią podstawowe zakupy, których nie zdążyli zrobić w hipermarketach. Zgodnie z wyliczeniami zamknięcie sklepu wielkopowierzchniowego przez jeden dzień to strata 1,5 mld zł. To już kolejny dzień wolny w handlu w tym kwartale po Zielonych Świątkach, 1 i 3 maja oraz dniach żałoby narodowej.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • qq 2010-06-02 21:58:07

  Już mam dosyć tych nawiedzonych moherów.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  19,20

 • Śr

  11,63

 • Min

  9,07

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7692

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane