Brak chętnych na zakłady PMB i sieć delikatesów mięsnych U Rzeźnika

Autor: gazeta.pl 18 października 2013 15:57

Brak chętnych na zakłady PMB i sieć delikatesów mięsnych U Rzeźnika

Po wielomiesięcznych przygotowaniach syndyk masy upadłościowej spółki PMB po raz pierwszy próbowała sprzedać cały zakład w Białymstoku wraz ze znakami towarowymi. Ale nie wpłynęła żadna oferta, znów nie było też chętnych na sklepy "U Rzeźnika" - czytamy w serwisie gazeta.pl.

Stawka wywoławcza za cały zorganizowany zakład przy ul. Poziomej to ponad 55 mln 316 tys. zł. W wycenę tę wchodzi też logotyp, a więc budowana przez lata marka firmy. Sam zakład jest w tej chwili tylko częściowo zajmowany przez spółkę PMB Dystrybucja, która od marca najmuje nieruchomość z urządzeniami od syndyk masy upadłościowej i prowadzi tam produkcję.

W przetargu tym pod młotek szły także większościowe udziały w spółce Delikatesy Mięsne "U Rzeźnika" oraz budynek biurowy w Łomży. W tej chwili stawkę wywoławczą za cały pakiet w spółce prowadzącej sklepy radykalnie obniżono do ponad 142 tysięcy zł, podczas gdy na początku próbowano go sprzedać za blisko pół miliona zł - podaje gazeta.pl.

Kolejny przetarg na sprzedaż zakładu w Białymstoku planowany jest on na grudzień. Jeśli chodzi o udziały w delikatesach, będą trwały poszukiwania nabywcy w drodze zbierania ofert do 7 listopada. Wcześniej zapewne poprzedzi to ogłoszenie w prasie ogólnopolskiej.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • tomek 2013-11-02 18:17:00

  jak dopłacą 100 tyś to kupię te sklepy

 • Andrzej 2013-10-22 23:47:23

  Kiedy prokuratura się zajmie rozkradaniem PMB za zaniżoną kwotę???!!!

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  1,69

 • Śr

  0,89

 • Min

  0,64

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4296

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 704461

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane