Bronisze: Wyższe ceny warzyw, niższe - owoców rdr.

Autor: dlahandlu.pl 19 sierpnia 2013 12:55

Bronisze: Wyższe ceny warzyw, niższe - owoców rdr.

Efekty pogody są widoczne w cenach warzyw, takich jak kalafiory, kapusta, cebula, ziemniaki (ceny wyższe niż rok temu). Zbiory owoców, pomimo opóźnień wegetacyjnych, są dość dobre co wpływa na niższy poziom cen - podają eksperci z rynków hurtowych Bronisze.

Na początku okresu wegetacji wystąpiły znaczne opóźnienia siewów i sadzenia warzyw z powodu długiej zimy, później gleba była nadmiernie nawodniona co spowodowało gnicie nasion i konieczność powtórnego dosiewania bądź dosadzania warzyw. Teraz mamy suszę.
Dużo później niż w roku ubiegłym pojawiły się w sprzedaży gruszki Klapsy, jednakże ceny w ofercie hurtowej są niższe niż rok temu. W tym roku cena hurtowa Klapsów waha się pomiędzy 2,50 , a 3,50 zł za kilogram. Rok temu pomiędzy 3, a 4 zł czyli jest o 20 proc. taniej. Jabłka pomimo, że także pojawiły się później i pomimo znacznych uszkodzeń owoców przez grad są o 18 proc . tańsze. Antonówki, poszukiwane do wypieków kosztują pomiędzy 2,00 a 2,66 zł za kilogram, w 2012 roku od 2,50 do 3,00 zł za kilogram.
Tańsze są także śliwki, morele i brzoskwinie. Przeciętna cena hurtowa moreli to 4,00 zł za kilogram, w ubiegłym roku 7 zł czyli teraz jest 40 proc. taniej. Kończą się już wiśnie, w 2012 roku już od 6 sierpnia owoce te nie były notowane w cedule cenowej, w tym roku późniejsze dojrzewanie przesunęło okres wegetacji. Wiśnie także są tańsze niż rok temu.
W porównywalnych z ubiegłym rokiem cenach są borówki amerykańskie i maliny. Te ostatnie skończyły się już z głównego, letniego zbioru, teraz są owoce odmian jesiennych.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9150

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane