PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Browar w sporze z Żabką o etykietę piwa

Autor: pieniadze.gazeta.pl 15 lipca 2014 11:50

Rzemieślniczy browar ma pretensje do Żabki o sprzedaż piwa zbyt podobnego wizualnie do jego produktu. Nie wyklucza pozwu do sądu. Żabka już raz wygrała proces z innym browarem o podobieństwo etykiet - informuje serwis pieniadze.gazeta.pl.

Według AleBrowar - producenta niszowego piwa Rowing Jack, etykiety oferowanego przez Żabkę Alter Beer Polski Chmiel przypominają te, którymi oklejany jest jego produkt obecny na rynku od ponad dwóch lat. Ta sama kolorystyka, podobna czcionka, naszkicowana na etykiecie postać i zbliżona nazwa.

AleBrowar już skonsultował się ze swoimi prawnikami. W oficjalnym oświadczeniu informuje, że firma zdecydowała się na wystosowanie do Żabki pisma o zaniechanie nieuczciwej konkurencji. Nie wyklucza również wystąpienia na drogę sądową.

Problemu w zaistniałej sytuacji nie widzi Żabka. Zdaniem Jacka Spychały, dyrektora ds. PR spółki, wykorzystanie motywów graficznych jest stosowane przez wiele marek. Etykiety i nazwy piw Alter Beer to autorskie propozycje zatrudnionej do tego celu agencji reklamowej - czytamy w gazeta.pl.

Alter Beer produkowany jest przez spółkę Sulimar z Piotrkowa Trybunalskiego, zajmującą się między innymi tzw. produkcją kontraktową, czyli wytwarzaniem piwa na zlecenie i pod konkretne wymagania klienta.

To nie pierwszy raz kiedy Żabka wprowadza do swej oferty piwo wizualnie podobne do produktu konkurencji. W 2012 r. firmę pozwał do sądu Browar Czarnków. Chodziło wówczas o produkowane na zlecenie Żabki piwo Wyborne z etykietami podobnymi do stosowanych na Noteckim, produkowanym od lat w Czarnkowie.

W 2013 r. Sąd Apelacyjny w Poznaniu zmienił wyrok sądu okręgowego i oddalił wniosek o zaniechanie sprzedaży Wybornego. Ostatecznie sprawa zakończyła się ugodą między firmami, a Żabka wycofała z półek sporne piwo. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    1,99

  • Śr

    1,36

  • Min

    0,85

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7912

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane