PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Byli pracownicy Freshmarketu oskarżają sieć o bezprawne zwolnienia

Autor: dziennikzachodni.pl 25 stycznia 2015 09:17

Zwolnieni pracownicy sieci Freshmarket chcą skierować sprawę do prokuratury - pisze dziennikzachodni.pl

Przypadek sieci sklepów Freshmarket dotyczy 122 pracowników niegdysiejszej sieci Społem Zabrze. Społem został przejęty przez Żabkę w ubiegłym roku. Przez kilka miesięcy sklepy funkcjonowały bez problemów pod nowymi szyldami, ale 12 listopada 2014 pracownicy mieli otrzymać wypowiedzenia. Jak twierdzą ich podstawą była likwidacja stanowiska pracy.

- Pracownicy twierdzą, że zostali wykorzystani i zwolnieni bezprawnie. Sprawę chcą skierować do prokuratury. Spółka Żabka potwierdza, że zatrudnienie zostało ograniczone, ale twierdzi przy tym, że zwolnionym pracownikom zaproponowano alternatywę - czytamy dziennikuzachodnim.pl

- Osoby dotychczas pracujące jako kierownicy otrzymali propozycję współpracy w charakterze osoby zarządzającej sklepem. Dotychczasowym pracownikom przekazujemy także informacje o wakatach w innych sklepach w regionie (...) - informuje portal dziennikzachodni.pl Jacek Spychała, rzecznik prasowy Żabka Polska.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Michał 2015-01-26 09:47:17

    Tu oburzeni są pracownicy. Żydowski fundusz liczy że kierownicy będą prowadzili te blaszane budy za 3% marżę od miesięcznego obrotu sklepu i sami zatrudnia pracowników. Umowa tak jest skonstruowana że ajent nie ma żadnego wpływu na wysokość marży 90% sprzedawanego tam towaru. Jeżeli ma utrzymać stałe koszty co najmniej 10 tyś zł miesięcznie to przy obrocie sklepu małej żabki ok 150 tyś zł nie ma szans na działalność rentowną. Sieć chce przerzucić koszty pracownicze na ajentów bo im się nie opłaca utrzymywać takiej formuły sklepu to ajentom się będzie opłacało? Chyba że będą zatrudniali na czarno jak w większości sieci. I do tego prowadzą przekształcenia. Wtedy to ajent będzie be a właściciel sieci OK. O to chodzi w tym szwindlu.

  • Mariola 2015-01-26 09:30:31

    Jak ktos chce pracowac w handlu to zawsze znajdzie prace. Związkowcy Społem sa oburzeni bo chcieli zachowac swoje ciepłe posadki i nadal nic nie robic.

  • Michał 2015-01-26 08:46:06

    "otrzymali propozycję współpracy w charakterze osoby zarządzającej sklepem" czytaj sieć zaproponowała podpisanie pseudo umowy gdzie owa nie ma zapisu o wysokości marży od sprzedawanego towaru jaką gwarantuje sieć ajentowi, brak jasno sprecyzowanych warunków współpracy (są tylko odniesienia do wytycznych i instrukcji których ajent nie zna a które w trakcie trwania umowy są często zmieniane jednostronnie przez sieć) Powiem wprost ta umowa to świstek nic nie wartego kawałka na widok którego prawnicy łapią się za głowę. Właściciel tej sieci to fundusz który pluje Polakom w twarz!

ZOBACZ WSZYSTKIE (3)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7781

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane