Były właściciel sieci Zetka podejrzany o milionowe wyłudzenia

Autor: bydgoszcz.wyborcza.pl 7 marca 2016 15:16

Były właściciel popularnej sieci sklepów Zetka poszukiwany. Jest podejrzany o milionowe wyłudzenia - pisze bydgoszcz.wyborcza.pl

W lutym minionego roku wniosek o upadłość likwidacyjną do sądu gospodarczego złożyła bydgoska sieć handlowa Zetka. Zbigniew K., jej założyciel, zaczynał handlową działalność w 1991 r. od stoiska mięsnego w hali targowej przy ul. Magdzińskiego.

Jak pisze wyborcza.pl, interes się rozwijał i szedł tak dobrze, że zbudował sieć sklepów mięsnych, która rozrosła się do 30 placówek. Pod szyldem Zetki zaczynały działać także kawiarnie i cukiernie. Zaledwie kilka tygodni wcześniej, jak się wydawało, dobrze prosperujący przedsiębiorca, który zatrudniał kilkaset osób w rozmowie z "Wyborczą" kreślił wizję rozwoju firmy, mówił o dywersyfikacji działalności. Plany nagle upadły a właściciel popularnej sieci najpierw się rozchorował, a później po prostu zniknął. Na policję zaczęli się zgłaszać wierzyciele Zbigniewa K.. Chcieli i nadal żądają zwrotu swych pieniędzy za dostarczone Zetce lady lub witryny chłodnicze, regały do obróbki mięsa czy też zwykłe piły do kości lub krajalnice do mięsa. O swoje dopominają się także dostawcy mięsa. Policja podejrzewa, że Zbigniew K. brał sprzęt w leasing, a później go upłynniał nie płacąc ani jednej raty.

Więcej na bydgoszcz.wyborcza.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    19,20

  • Śr

    11,51

  • Min

    8,78

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8859

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane