PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Cana papierosów może wzrosnąć o 20 gr na paczce

Autor: Nasz Kolporter, dlahandlu.pl 7 października 2014 11:19

Wszystko wskazuje, że w 2015 roku rząd nie podniesie stawek akcyzy na papierosy i alkohol. Takie są zapowiedzi Ministerstwa Finansów.

Rynek tytoniowy notuje spadki, a wśród przyczyn jest wysoka cena papierosów. Mniejsza sprzedaż papierosów oznacza z kolei mniejsze wpływy pieniędzy do budżetu państwa z tytułu podatku akcyzowego. Ministerstwo rezygnując z podwyżki akcyzy, próbuje więc ograniczyć straty. 

Podwyżki cen papierosów jednak nastąpią, tylko że będą nieznaczne, ok. 20 groszy na paczce (ostatnimi laty drożały o 1-2 zł) . Dlaczego? - W ustawie akcyzowej, poza stawkami akcyzy, jest jeszcze określone tzw. minimum akcyzowe - kwota, jaką niezależnie od rzeczywistej ceny nadrukowanej na paczce należy i tak zapłacić - tłumaczy Krzysztof Żądło, dyrektor handlowy Kolportera. - To minimum jest obliczane na podstawie średniej ceny papierosów z najbardziej popularnej kategorii papierosów w ubiegłym roku. Ta kwota więc wzrośnie, a to spowoduje konieczność podniesienia cen najtańszych papierosów. Raczej wątpliwe, by producenci wzięli ten koszt na siebie - dodaje Krzysztof Żądło.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    5,49

  • Śr

    3,83

  • Min

    2,68

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7763

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane