Carrefour Express może zastąpić tradycyjne sklepy na wszystkich stacjach BP

Autor: newseria.pl 25 czerwca 2012 09:51

Carrefour Express może zastąpić tradycyjne sklepy na wszystkich stacjach BP

Placówki Carrefour Express mogą zastąpić tradycyjne sklepy na wszystkich stacjach benzynowych BP. - Oczywiście, jest taka możliwość - mówi prezes zarządu BP Polska, Bogdan Kucharski. - Wszystko zależy od wyników testów, prowadzonych obecnie w kilku polskich miastach.

- Pod jednym dachem staramy się połączyć to, co najlepsze z BP i Carrefoura w postaci sklepów tzw. convenience, pod brandem Carrefour Express - mówi Bogdan Kucharski.

Dziś funkcjonuje 10 tego typu placówek, działających w różnych formatach, zlokalizowanych w kilku polskich miastach, m.in. w Warszawie, Krakowie i Częstochowie. Takie rozwiązanie było dotąd niespotykane na polskim rynku.

- Na dzisiaj jest to jedynie pilotaż i musimy zobaczyć, co na to powie rynek - mówi szef polskiego oddziału BP.

Wyniki będą poddane ocenie. Pobieżne obserwacje pozwalają przypuszczać, że koncept się sprawdził, ale ostateczna decyzja o tym, czy warto iść w tym kierunku, musi być poparta dokładną analizą.

- Nie jest to łatwy rynek z uwagi na swój specyficzny format, konieczność szybkiej obsługi, brak powierzchni magazynowych i kilka innych wyzwań - wyjaśnia Kucharski.

Jak dodaje w rozmowie z Agencją Informacyjną Newseria, są kategorie produktów, które całkiem nieźle sobie radzą. Jednak niektóre dostawy wymagają jeszcze pewnych działań, np. z zakresu logistyki. Wiąże się z to szybką rotacją produktów oraz niewielkimi możliwościami magazynowania produktów. Aby testowany dziś model był wdrożony do seryjnej realizacji, konieczna jest dalsza optymalizacja działania.

Podobną współpracę koncern w Wielkiej Brytanii od lat realizuje razem z siecią Marks & Spencer.

- Wiele rynków europejskich poszło już w tym kierunku i wydaje się, że polski rynek też w tym kierunku pójdzie - przewiduje Bogdan Kucharski. - Natomiast nie możemy tego rynku sami zbyt szybko wykreować, musimy powoli, systematycznie starać się go rozwijać.

Działanie tradycyjnych sklepów na stacjach BP oparte jest o model, w którym firma sama zaopatruje większość swoich placówek. Wybiera dostawców oraz producentów, po czym podpisuje z nimi kontrakty. Wybrany wcześniej partner logistyczny magazynuje produkty i systematycznie rozwozi je na poszczególne stacje.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,20

  • Śr

    2,96

  • Min

    0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9961

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane