PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Carrefour i Lukoil chcą poszerzyć współpracę

www.portalspozywczy.pl 30 grudnia 2013 15:44

Firmy Lukoil i Carrefour oficjalnie ogłosiły pod koniec października 2013 r., że będą kontynuować współpracę na polskim rynku. W ramach porozumienia francuska sieć handlowa będzie otwierać na stacjach firmy Lukoil kolejne sklepy Carrefour Express. Teraz wiadomo już, że firmy będą chciały poszerzać współpracę.

Jak powiedzieli serwisowi portalspozywczy.pl przedstawiciele obu firm współpraca Lukoil i Carrefour na polskim rynku nie zakończy się jedynie na otwieraniu "wspólnych sklepów". Według ekspertów rynku paliw kooperacja może pójść dalej i przynieść obu stronom dodatkowy wzrost sprzedaży, tak paliwa jak i produktów w działających w Polsce hipermarketach francuskiej sieci.
Przedstawiciele obu firm nie chcą mówić o szczegółach związanych z rozwojem współpracy, ale zapewniają, że widzą wiele obszarów do przyszłej kooperacji.
- Obecnie koncentrujemy się na projekcie uruchamiania sklepów Carrefour Express na stacjach paliw firmy Lukoil. To nasz priorytet - mówi Francois Vincent, dyrektor ds. franczyzy i członek zarządu Carrefour Polska.
- Jeśli chodzi o możliwości współpracy między firmą Carrefour i koncernem Lukoil, to jesteśmy otwarci na nowe rozwiązania. Carrefour ma ok. 40 własnych stacji benzynowych w Polsce i musi kupować paliwo, które później sprzedaje, widzimy także możliwość współpracy w obszarze marketingu. To logiczne, że będziemy myśleć o tym jak poszerzyć naszą kooperację. Jednak na tę chwilę nic konkretnego w tym zakresie się nie dzieje - wyjaśnia Francois Vincent.
Optymistycznie na dalszą współpracę z francuskim operatorem patrzy przedstawiciel firmy Lukoil w Polsce: - Mamy wspólny projekt związany z rozwojem sklepów Carrefour na naszych stacjach paliw. Na pewno będziemy rozmawiać o innych obszarach - mówi Piotr Żuromski, dyrektor sprzedaży detalicznej Lukoil Polska.
Pytany, czy Łukoil jest zainteresowany obsługą stacji działających przy hipermarketach Carrefour, stwierdził, że "tradycyjne stacje ze sklepami, a stacje przy supermarketach" to bardzo różne segmenty rynku. - Rozpoczęliśmy od sklepów Carrefour na stacjach paliw Lukoil, optymistycznie patrzymy przyszłość - kwituje Piotr Żuromski.
Jak patrzą na współpracę obu firm eksperci z branży paliw? - Największe pole do współpracy między firmami Lukoil i Carrefour widzę w obszarze marketingu i sprzedaży. Mogą to być wspólne kampanie promocyjne, np. zachęcające klientów Carrefoura do kupowania w paliwa na stacjach Lukoil lub oferowanie za zakupione paliwo na stacjach Lukoil kuponów rabatowych na zakupy w sklepach Carrefour - mówi Rafał Zywert, analityk BM Reflex.
Jednocześnie dodaje, że ewentualna współpraca między Lukoilem i Carrefourem nie będzie dotyczyła raczej dostaw paliw przez rosyjski koncern na przymarketowe stacje benzynowe Carrefoua (których ten ma w Polsce ponad 40), m.in. dlatego, że Lukoil sam musi kupować paliwa od polskich firm, np. PKN Orlen.
Obecnie na stacjach rosyjskiego koncernu działają 22 sklepy pod szyldem Carrefour Express. Jak zapowiedzieli przedstawiciele obu firm, docelowo sklepy francuskiej sieci mogą pojawić się na 115 Lukoil w Polsce. Carrefour ma w Polsce ponad 600 sklepów, od hiper- i supermarketów, po małe sklepy osiedlowe.

Podobał się artykuł? Podziel się!

  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8423

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 648989

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane