Carrefour ma umowę z UPS. Testuje usługę odbioru paczek

www.portalspozywczy.pl 29 października 2015 14:21

W niektórych sklepach sieci Carrefour w Polsce od niedawna odbierać można paczki z towarami zakupionymi w internecie. Testy tego rozwiązania trwają w lokalizacjach miejskich, na osiedlach o dużej gęstości populacji, na których znajdują się sklepy Carrefour Express.

Jak udało się ustalić serwisowi portalspozywczy.pl, francuski Carrefour rozpoczął w ostatnim czasie współpracę z kurierską firmą UPS. Jeżeli kurier UPS przy próbie dostarczenia paczki nie zastanie żadnego odbiorcy w domu osoby zamawiającej, skieruje się bezpośrednio do najbliższego sklepu sieci Carrefour biorącego udział w projekcie i właśnie tam zostawi towar. O tym, gdzie trafia paczka, klient powiadamiany jest za pośrednictwem e-maila.

Wśród sklepów internetowych, które uczestniczą w pilotażowym projekcie sieci Carrefour i UPS, znajduje się m.in. Empik.com.

Przypomnijmy, na obsługę handlu internetowego w czerwcu bieżącego roku zdecydował się bezpośredni konkurent sklepów Carrefour Express w formacie convenience, czyli Żabka. Nawiązała ona współpracę z firmą kurierską Tba Express. Od tamtej pory w około 4 tys. stacjonarnych placówek pod szyldami Żabki i Freshmarketu odbierać można towary zakupione w niektórych e-sklepach. Do projektu regularnie dołączają kolejne przedsiębiorstwa prowadzące sprzedaż przez internet.

Więcej: portalspozywczy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Bravo JA 2015-10-31 19:50:54

    A wszystko to kosztem sprzedawców i klientów. W praktyce wygląda to tak kurier o 11.00 dzwoni do drzwi klienta. Nie ma nikogo. Jedzie do UPS Access Point i zostawia paczkę. Klient musi iść do monopolowego po przesyłkę. Sprzedawca dalej płaci tyle samo za przesyłkę, a kurier nie musi podejmować prób doręczenia.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8833

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane