PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Carrefour nie udźwignął konkurencji targowiska

Autor: Dziennik Gazeta Prawna 14 czerwca 2011 09:49

W Polsce powstanie około 150 - 200 nowych bazarów. Kolejnych 200 - 300 zmieni się na tyle, że będą przypominać nowoczesne targowiska w Amsterdamie, Paryżu czy Budapeszcie. To szansa dla lokalnych producentów. Dzięki nim mogą konkurować z marketami. Na przykładzie Grodziska Mazowieckiego widać, że z sukcesem, bo z miasta wycofał się ostatnio Carrefour - pisze Dziennik Gazeta Prawna.

Klienci, kupując na straganie czy w sklepiku małej ubojni, liczą na lepszą jakość, gwarancję pochodzenia produktu oraz jego świeżości. Dlatego na targowiskach klienci kupują nie tylko owoce i warzywa, lecz także mięso i wędliny.

Po te ostatnie wyroby na bazary udaje się, według badań IPSOS, już 30 proc. Polaków. Z ostatniego raportu HBI Polska wynika, że 5,8 proc. przedsiębiorców sprzedających na targowiskach oferuje mięso. Pozostałymi artykułami spożywczymi, napojami i wyrobami tytoniowymi handluje 26,5 proc. osób, owocami i warzywami 6,2 proc.- podaje "DGP".

Klientów od targowisk nie odstrasza nawet to, że ceny są tam średnio 40 proc. wyższe niż w supermarketach.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • nieprawda 2011-06-14 11:27:44

  Sklep sieci Carrefour działa w Grodzisku. Być może chodzi o plany powstania kolejnego, ale pisanie o wycofaniu się z miasta jest nierzetelne.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  3,99

 • Śr

  2,96

 • Min

  2,24

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7900

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane