PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Carrefour przygotowuje się do akceptacji Visa payWave

Autor: dlahandlu.pl 16 czerwca 2010 12:44

Na koniec 2010 r. spodziewane ponad 2 miliony kart Visa payWave, którymi będzie można płacić w kilkunastu tysiącach placówek. Zgodnie z planami wydawców, do końca 2010 r. w Polsce będzie ponad 2 mln kart Visa payWave.

" Realna perspektywa pojawienia się kart Visa payWave liczonych już w milionach sztuk wzmacnia zainteresowanie i potrzebę akceptacji tych kart ze strony sieci handlowych" - stwierdziła Małgorzata O'Shaughnessy, wiceprezes Visa Europe, dyrektor generalna odpowiedzialna za Polskę, Czechy i Słowację. Do przyjmowania kart Visa payWave przygotowują się również supermarkety Carrefour, drogerie Rossmann oraz inne ogólnopolskie sieci detaliczne. Kartami Visa payWave można obecnie zapłacić w Polsce w ponad 5 tys. terminali wyposażonych w czytniki zbliżeniowe, m.in. w placówkach należących do ogólnopolskich sieci, jak np. Empik, Coffee Heaven, McDonald's, w sieci księgarni Matras, w sieci aptecznej Euroapteka, w sklepach komputerowych Sferis czy na stacjach paliw Shell. „Polska jest jednym z pierwszych krajów w Europie, w którym rozpoczyna się masowe wydawnictwo kart z funkcją zbliżeniową Visa payWave, umożliwiającą realizowanie szybkich płatności kartą za drobne zakupy" - dodała Małgorzata O'Shaughnessy.

Pionierem w budowaniu sieci akceptacji kart Visa payWave była w Polsce spółka eService, która w najbliższym czasie planuje zapewnić akceptację kart Visa payWave w kolejnych ok. 3 tys. terminali POS funkcjonujących w sieciowych placówkach handlowo-usługowych.  Z kolei spółka Polskie ePłatności rozpoczęła działalność w marcu br. i w ciągu dwóch i pół miesiąca zainstalowała w całej Polsce ponad 800 terminali obsługujących płatności zbliżeniowe Visa payWave. Oferowane przez Spółkę terminale to zintegrowane urządzenia pełniące rolę zarówno PIN-pada, jak i czytnika kart zbliżeniowych.

Na koniec roku łączna liczba placówek akceptujących płatności zbliżeniowe Visa payWave (zarówno kartą, jak i telefonem komórkowym) ma osiągnąć w Polsce kilkanaście tysięcy, w dużej mierze dzięki programowi Kartą Visa zapłacisz wszędzie. Jest to program, w którym banki-wydawcy kart Visa zainwestują 200 mln zł w ciągu 5 lat w podwojenie sieci akceptacji, w tym na wyposażanie jej w nowoczesne terminale umożliwiające płatności zbliżeniowe Visa payWave. Wszystkie nowe terminale instalowane od grudnia br. w ramach tego programu będą obsługiwać płatności zbliżeniowe - dokonywane zarówno kartą, jak i telefonem.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,40

  • Śr

    4,43

  • Min

    2,39

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8099

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane