PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Cedynia: Gmina wypowiedziała umowę dzierżawcy targowiska

Autor: Gmina Cedynia 10 lipca 2015 11:23

W roku 2013 Gmina Cedynia przeprowadziła przetarg nieograniczony na dzierżawę i zawarła długoletnią umowę dzierżawy, która miała zapewnić stabilizację osobom prowadzącym tam działalność gospodarczą. Nowy dzierżawca – spółka z o.o. „GRUPA ABJ” zobowiązała się do prowadzenia targowiska oraz wykonania inwestycji objętych umową. Na dzień dzisiejszy, tylko niektóre z nich zostały wykonane - czytamy w oświadczeniu burmisrz Cedynii, Gabrieli Kotowicz. Władze spółki zaprzeczają i zapowiadają, że będą walczyć w sądzie.

"W ostatnich miesiącach dzierżawca nieterminowo uiszczał czynsz dzierżawny na rzecz gminy Cedynia. Nie są również na bieżąco dokonywane zapłaty za wykonane usługi przez Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Cedyni. Zaległości Spółki ABJ pojawiały się w opłacaniu podatku od nieruchomości. Mając na uwadze fakt, iż dzierżawca targowiska pobiera opłaty od osób prowadzących tam działalność w sposób umożliwiający regulację wszystkich płatność wobec gminy w ustalonych terminach, opisana wyżej sytuacja nie powinna mieć miejsca. Wskazane wyżej zdarzenia spowodowały utratę zaufania władz gminy do dzierżawcy i wzbudziły obawę, że gmina nie będzie uzyskiwała należnych dochodów z tytułu dzierżawy, przy jednoczesnym obowiązku odprowadzenia podatku VAT w wysokości 23 proc. od faktur wystawianych co miesiąc. Wobec powyższego podjęłam kroki, w celu wyegzekwowania od dzierżawcy realizacji zobowiązań wynikających z umowy dzierżawy, w tym obowiązku uiszczania czynszu dzierżawnego na rzecz gminy Cedynia, pod rygorem wypowiedzenia zawartej umowy dzierżawy. W konsekwencji podjętych działań czynsz dzierżawny za miesiące: marzec, kwiecień i maj został uregulowany, jednak pozostają inne niezrealizowane obowiązki wynikające z umowy.

Ostatecznie podjęłam decyzję o wypowiedzeniu umowy dzierżawy. Umowa została wypowiedziana z dniem 30.06.2015 r. Gmina Cedynia – przy pomocy Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Cedyni - będzie samodzielnie prowadzić targowisko gminne w Osinowie Dolnym. Spowoduje to oczekiwane należyte gospodarowanie majątkiem gminnym, a w konsekwencji przyczyni się do uzyskania dochodów dla Gminy i obrony interesu kupców" - napisała burmistrz w oświadczeniu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  5,37

 • Śr

  4,13

 • Min

  3,06

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8111

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 622757

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane