Ceny warzyw w hurcie wzrosły średnio o 20 proc.

Autor: dlahandlu.pl 5 lipca 2010 14:39

Ceny warzyw w hurcie wzrosły średnio o 20 proc.

Podaż warzyw jest mniejsza w porównaniu z analogicznym okresem 2009 roku podkreślają specjaliści rynków hurtowych. Większość produktów jest droższa średnio o 20 proc., uważa Michał Cheda z Radomskiego Rynku Hurtowego.

Droższe są kalafiory, które sprzedawane są w Sandomierzu średnio po 2zł/szt, w Lublinie 3zł/szt, w Radomiu i Broniszach podobnie, od 3 do 4,5 zł/szt, w Poznaniu od 3,do 3,5 zł.

Są trudności w utrzymaniu ciągłości dostaw w związku z wcześniejszymi podtopieniami na terenach uprawowych - informuje Michał Trzęsowski z Wielkopolskiej Gildii. Kapusta biała jest droga, na większości rynków hurtowych cena za sztukę przekracza 2,5 zł. Jest to od 50 do 100 proc. więcej niż w 2009 roku.

W ostatnich dniach staniały koperek, natka i rzodkiewki. Pomidory są droższe, ale w trzeciej dekadzie lipca spodziewane są już dostawy pomidorów z gruntu, wtedy ceny powinny spaść. Teraz za kilogram pomidorów w opakowaniach 6 kg płaci się od 4 do 6 zł za kilogram. Odmiana Malinowa jest droższa o 2-3 zł za kilogram.

Tanie są ogórki, cena niższa niż rok temu, podobnie cebula, która na rynkach hurtowych sprzedawana jest średnio po 2 zł/kg. Najtaniej jest w Lublinie, najwyższe ceny w Broniszach. Wcześniej pojawiała się krajowa papryka, której powinno być w tym roku sporo. Na Rynku w Broniszach cena kilograma od 4 do 5 zł, w Radomiu taniej od 3,5 zł do 4 zł.
Zdecydowanie staniały ziemniaki, choć ceny nie są na poziomie 2009 roku. Ceny kilograma młodych ziemniaków (w opakowaniach 15 kg) wahają się od 70 groszy (najniższa cena w Poznaniu) do 1 zł i 1,20 zl/kg w Sandomierzu i Broniszach (większe bulwy).

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9201
Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane