Chełmscy kupcy protestują przeciwko dodatkowym opłatom

Autor: Dziennik Wschodni 19 maja 2010 15:04

Ogniskiem zapalnym są wystawki, czyli ekspozycje towarów, które kupcy wystawiają poza boksy. Handlujący na targowisku uzgodnili z władzami spółki prowadzącej targ, że będą płacić 20 zł za metr miesięcznie. Jednak dziki handel w pobliżu bazaru odbiera im część zysków i kupcy chcą zawieszenia tej opłaty - informuje Dziennik Wschodni.

Kupcy zawiadomili spółkę, że do czasu rozwiązania problemu z dzikim handlem, nie będą uiszczali opłat za wystawki. Poparli to wnioskami o rozwiązanie umowy na dzierżawę terenu pod wystawkę. - Inkasenci zaczęli domagać się pieniędzy. W końcu podczas spotkania w urzędzie miasta z prezydentem Górnym i prezesem Targowisk ustaliliśmy, że jeśli problem z dzikim handlem zostanie rozwiązany, zapłacimy za wrzesień ub.r. Tak też się stało.

Kupcy zapłacili, tak jak dotąd, stawkę miesięczną, 20 złotych od metra. Problem w tym, że zarządano od nich stawki dziennej, czyli od metra 5 zł. - Średnio musielibyśmy zapłacić ponad 200 zł więcej - mówią kupcy. - Ale to już nawet nie chodzi o te pieniądze tylko o sposób traktowania. Spółka ma za nic dotychczasowe ustalenia. Naszym zdaniem chce nas po prostu ukarać za protest - twierdzą handlarze.

Tymczasem targowiska przekazały sprawę do wydziału finansowego, który ma wyegzekwować należną, zdaniem spółki, opłatę. Z tego, co mówi Joanna Babijczuk, dyrektor wydziału finansowego, Targowiska policzyły należność według stawki z uchwały (5 zł dziennie od metra). - Na pewno jeszcze w tym miesiącu trafią do kupców decyzje nakazujące zapłatę - mówi Babijczuk.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    8,99

  • Śr

    6,22

  • Min

    2,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8963
Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane