Chorten ma sposób na handel w niedziele. Grupa rozwija współpracę ze stacjami paliw

Autor: dlahandlu.pl 1 grudnia 2017 14:46

Chorten ma sposób na handel w niedziele. Grupa rozwija współpracę ze stacjami paliw fot. materiały prasowe Grupy Chorten

Grupa Chorten podpisała 25. umowę dotyczącą współpracy ze stacją benzynową, na której funkcjonuje także sklep. Nowym partnerem jest firma Petrodom, znany operator rynku paliw z województwa lubelskiego. Tego typu punkty na stacjach w Grupie Chorten będą mogły prowadzić sprzedaż także po wprowadzeniu ograniczenia handlu w niedziele.

Stacja Petrodomu, która weszła właśnie do Grupy Chorten działa w Białej Podlaskiej.

- Głównym atutem tej współpracy jest atrakcyjna cena przy zamówieniach, bo wiadomo, że w grupie zakupowej wychodzi to taniej. 80 procent naszego obrotu to piwo, ale wraz z wprowadzeniem zakazu handlu w niedziele będziemy też chcieli mieć w regularnej ofercie mleko, wędliny i inne podstawowe produkty spożywcze. Planujemy już rozszerzenie współpracy z Grupą Chorten na kolejne nasze stacje – zapowiada Maciej Wdowczyk, kierownik stacji paliw Petrodomu w Białej Podlaskiej.
Najwięcej stacji, które dotąd zdecydowały się na korzystające z umów handlowych Chortenu, znajduje się obecnie w województwie mazowieckim, bo aż 13. Pozostałe funkcjonują w regionach podlaskim, łódzkim i lubelskim.
- Uznaliśmy, że współpraca ze stacjami benzynowymi to możliwość rozszerzenia naszej działalności i odpowiedź na trendy pojawiające się w rynku - mówi Sylwia Olechno, dyrektor generalny Grupy Chorten.

Nie bez znaczenia był tu także wspomniany już kontekst ograniczenia handlu w niedzielę, które ma być wprowadzone już od stycznia nadchodzącego roku.
- Od dłuższego czasu mówiło się o ograniczeniu w Polsce handlu w niedzielę. Należało przeanalizować, jak wygląda handel w krajach, gdzie już takie regulacje istnieją i efektem tego było podpisanie pierwszej umowy współpracy ze stacją Dargaz w Sokołowie Podlaskim w czerwcu 2016 roku. Od tamtej pory, korzystając z efektu skali i podpisanych nowych umów dystrybucyjnych i producenckich, do Grupy Chorten przystępowały kolejne stacje paliw, z wieloma nowymi trwają właśnie rozmowy – komentuje Mirosław Borkowski, dyrektor regionu siedlecko – bialskiego w Grupie Chorten.

- W ciągu tego roku współpracy z Grupą Chorten odczułem znaczące korzyści, jeśli chodzi o zamówienia, atrakcyjne są także bonusy retrospektywne. Istotne jest dla mnie także to, że działam pod konkretną marką, w grupie zawsze pewniej prowadzi się biznes – ocenia Dariusz Smuniewski, właściciel stacji Dargaz w Sokołowie Podlaskim.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8799

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane