Chorwacka spółka złożyła wniosek o przejęcie polskiego dystrybutora FMCG

Autor: www.dlahandlu.pl 31 marca 2014 11:07

Chorwacka spółka złożyła wniosek o przejęcie polskiego dystrybutora FMCG

Spółka Orbico d.o.o. z siedzibą w Zagrzebiu złożyła do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wniosek o przejęcie kontroli nad spółkami: NAVO - Polska Grupa Dystrybucyjna sp. z o.o. z siedzibą w Tychach; INTEGRA NOVA sp. z o.o. z siedzibą w Tychach; FUTURIA NOSTRA sp. z o.o. z siedzibą w Tychach oraz LABOO sp. z o.o. z siedzibą w Tychach.

NAVO PGD jest firmą wyspecjalizowaną w usługach dystrybucyjnych i logistycznych. Dociera do ponad 100 najważniejszych sieci handlowych w Polsce oraz kilkunastu tysięcy niezależnych punktów sprzedaży.

Działa w segmentach FMCG, farmaceutycznym oraz AGD. Przychód spółki ze sprzedaży w roku 2010 wyniósł ponad 869 mln zł.

Integra Nova to ogólnopolski multidystrybutor produktów kosmetyczno-chemicznych.  Zaopatruje m.in. sklepy zrzeszone w sieciach Drogerie Laboo i Kosmeteria - Eksperci Urody.

Spółka Futuria Nostra zajmuje się sprzedażą hurtową żywności, napojów i wyrobów tytoniowych.

Drogerie Laboo to sieć 641 sklepów. 

Spółki nie tworzą grupy kapitałowej, są jednak ze sobą powiązane działalnością biznesową, a także przez osoby zarządzające.
Firma Navo jest jednym z największych polskich dystrybutorów. Spółka zajęła 330. miejsce na liście 500 największych przedsiębiorstw (według przychodów za 2012), przygotowywanej przez "Rzeczpospolitą".

Orbico jest wiodącym dystrybutorem wielu znanych globalnie marek obejmujących szeroki zakres kategorii takich jak: produkty do pielęgnacji ciała, kosmetyki, produkty spożywcze, produkty chemii gospodarczej, urządzenia techniczne i elektryczne, sprzęt farmaceutyczny i specjalistyczne kanały sprzedaży. Grupa ma swoje oddziały w Chorwacji, Polsce, na Węgrzech, w Kosowie, Mołdawii, Czechach, Serbii, Bułgarii, Niemczech, Macedonii, Czarnogórze, Rumunii, Słowacji oraz Słowenii.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,98

  • Śr

    7,30

  • Min

    4,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8535

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 688414

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane