Chorzów: Miasto przedstawiło propozycje dot. modernizacji targowiska

Autor: UM Chorzów 9 marca 2016 10:26

8 marca w Urzędzie Miasta Chorzów prezydent Andrzej Kotala oraz jego zastępca Jerzy Szafranowicz spotkali się z przedstawicielami Powszechnej Spółdzielni Spożywców Społem oraz Stowarzyszenia Pracowników Huty Kościuszko. Spotkanie dotyczyło modernizacji terenu targowiska przy ul. Barskiej.

Zastępca Prezydenta zwrócił uwagę na fakt, iż zarówno PSS Społem, jak i Stowarzyszenie Pracowników Huty Kościuszko starają się na bieżąco i w miarę swoich możliwości inwestować w targowisko, jednak nie dysponują środkami finansowymi mogącymi zapewnić poprawę wizerunku miejsca. W związku z zaistniałą sytuacją przedsiębiorcom przedstawiono cztery propozycje dotyczące kwestii terenów przy Barskiej:

1. Miasto wydzierżawi nieruchomość od PSS Społem i Stowarzyszenia Pracowników Huty Kościuszko na okres np. 20 lat, z możliwością przedłużenia umowy dzierżawy, opłacając ustalony między stronami czynsz dzierżawny. Miasto zrealizowałoby budowę boksów handlowych na własny koszt. Boksy handlowe stanowiłyby własność Miasta.

2. Miasto wydzierżawi nieruchomość od PSS Społem i Stowarzyszenia Pracowników Huty Kościuszko na okres np. 20 lat, z możliwością przedłużenia umowy dzierżawy, opłacając ustalony między stronami czynsz dzierżawny. Jednakże budowa boksów handlowych zostałaby zrealizowana przez inwestora prywatnego.

3. Inwestycję realizowałaby spółka akcyjna założona przez Miasto Chorzów, PSS Społem i Stowarzyszenie Pracowników Huty Kościuszko.

4. Miasto wydzierżawi nieruchomość od PSS Społem i Stowarzyszenia Pracowników Huty Kościuszko na okres np. 20 lat, z możliwością przedłużenia umowy dzierżawy, opłacając ustalony między stronami czynsz dzierżawny. Miasto zrealizowałoby budowę boksów handlowych na własny koszt. Boksy handlowe stanowiłyby własność Miasta z tym, że zarząd nad tym terenem zostałby powierzony PSS „SPOŁEM” i Stowarzyszeniu Pracowników Huty Kościuszko.

Teraz przedsiębiorcy muszą rozważyć wszystkie cztery propozycje miasta. Następne spotkanie przewidziane jest na początek maja. 

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • mieszkaniec cwajki 2016-03-09 20:40:18

    stanie sie to co na kazdych nowo -starych powstalych targach plajty wyrzucone pieniadze pss spolem plajtuje wszedzie a pan radny szuka nowege stolka nie ruszajmy tego to ject cwajka kyora z tego zyje

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8682

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane