Circle K otwiera kolejną stację franczyzową

Autor: dlahandlu.pl 30 października 2017 10:25

W Chmielniku w województwie świętokrzyskim otwarto kolejną stację franczyzową, która od początku istnienia funkcjonuje już pod nową nazwą. Stacje Circle K w systemie franczyzy stanowią obecnie ok. 25 proc. wszystkich stacji i dzięki trwającemu procesowi zmiany marki ze Statoil na Circle K.

– Po kilku miesiącach od momentu rozpoczęcia procesu zmiany nazwy w Polsce kolejni przedsiębiorcy decydują się na otwarcie stacji pod nowym i coraz bardziej rozpoznawalnym logo Circle K. To pokazuje, że nasza praca nad rebrandingiem przynosi efekty, a zaufanie zarówno ze strony klientów, jak i przedsiębiorców, systematycznie rośnie – mówi Mirosław Caputa, dyrektor ds. marketingu i komunikacji w Circle K Polska.

Prace nad zmianą marki Statoil na Circle K odbywają się sukcesywnie w poszczególnych regionach Polski. W 2012 r. właściciel Circle K kupił stacje Statoil Fuel & Retail i miał prawo do korzystania z tej nazwy tylko przez określony czas. W 2015 r. właściciel sieci, Grupa Alimentation Couche-Tard, podjął decyzję, że stacje Statoil będą stopniowo zmieniać nazwę na Circle K, która jest największą i najmocniejszą marką Grupy obecną w ponad 20 krajach na całym świecie.

Stacja Circle K w Chmielniku wchodzi w skład kompleksu handlowo-usługowego i dysponuje czterema dystrybutorami z olejem napędowym, benzyną miles i milesPLUS oraz stanowiskiem szybkiego tankowania. Na stacji znajduje się także sklep z ofertą kawy i hot-dogów. Obiekt jest otwarty 24 h/dobę.

Podobnie jak stacje własne Circle K, stacje w systemie franczyzy również przechodzą proces zmiany marki, podobnie jak na Łotwie, Listwie i Estonii. Oferta franczyzowa Circle K skierowana jest do właścicieli już istniejących stacji, jak również do tych, którzy chcą zbudować własną stację paliw. Nie obowiązują żadne specjalne wymogi poza prowadzeniem stacji lub prowadzeniem inwestycji w postaci budowy stacji paliw.

Główne kryteria wyboru przyszłych stacji franczyzowych to dobra lokalizacja dająca perspektywy sprzedaży paliw na odpowiednio wysokim poziomie oraz zgoda przyszłego franczyzobiorcy na pracę w określonym systemie standardów wyróżniającym sieć Circle K.

Firma Circle K Polska (przed 1 kwietnia 2016 r.: Statoil Fuel & Retail Polska) obecna jest na polskim rynku od 1992 r. i prowadzi sieć 350 stacji paliw na terenie całej Polski.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    5,55

  • Śr

    3,16

  • Min

    2,54

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8509

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane