Co czwarty Polak robi zakupy w sklepie osiedlowym

Autor: Gazeta Wrocławska 29 września 2010 10:56

Mimo że super- i hipermarkety zyskują coraz więcej klientów, co czwarty Polak przepytany przez ankieterów OBOP na zlecenie firmy Makro Cash&Carry deklaruje, że najchętniej zakupy robi w małym osiedlowym sklepiku - czytamy w Gazecie Wrocławskiej.

27 proc. badanych twierdzi, że w osiedlowym sklepiku kupuje codziennie, 15 proc. cztery do pięciu razy w tygodniu, a co czwarty - dwa do trzech razy w tygodniu. Jednocześnie 67 proc. przyznaje, że do małego sklepu zagląda przynajmniej dwa do trzech razy w tygodniu. Najczęściej kupujemy tu produkty podstawowe - pieczywo, mięso i nabiał.

Co trzecim klientem osiedlowego sklepiku jest kobieta, a 38 proc. kupujących stanowią osoby w wieku od 50 do 59 lat. Dlaczego wolą mały sklep? Gazeta przytacza wyniki badań, które głoszą, że dla czterech z pięciu badanych najważniejsza jest bliskość i wygoda. Kolejnym argumentem jest czas - kolejki są rzadkością, a dla 15 proc. ankietowanych kluczowa jest obsługa - milsza niż w anonimowych sieciówkach i przyzwyczajenie - wielu nie lubi uczyć się nowego układu półek.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9701

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 772811

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane