Co ósmą złotówkę w sklepach Podlasia i Lubelszczyzny zostawiają klienci ze Wschodu

Autor: Dziennik Gazeta Prawna 28 listopada 2013 08:53

Dynamicznie rośnie wartość zakupów robionych przez cudzoziemców, którzy przybywają do nas przez zewnętrzną granicę Unii Europejskiej. W III kw. wydali oni w Polsce, głównie na terenach przygranicznych, ponad 2,2 mld zł, czyli o 22,7 proc. więcej niż przed rokiem - informuje Dziennik Gazeta Prawna.

Dużo pieniędzy w Polsce wydają cudzoziemcy przekraczający granicę z Białorusią. Od lipca do września było to 761,2 mln zł, czyli o 4,9 proc. więcej niż przed rokiem. Ci, którzy przybyli do nas przez granicę z Rosją, zostawili w sklepach, punktach usługowych, restauracjach, barach i hotelach tylko 157,2 mln zł.
Jak informuje DGP wartość towarów zakupionych w III kw. przez klientów ze Wschodu stanowiła 12,3 proc. całej sprzedaży detalicznej w przygranicznych województwach. Z badań US w Rzeszowie wynika również, że w pierwszych trzech kwartałach cudzoziemcy, którzy przybyli do nas z Ukrainy, Białorusi i Rosji, wydali blisko 5,9 mld zł. Jeśli ich zakupy będą rosły w dotychczasowym tempie, to w całym roku zapłacą za towary i usługi aż 8,2 mld zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    3,79

  • Śr

    2,29

  • Min

    1,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8659

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697371

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane