PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Co piąty rachunek opłacany w terminalach placówek handlowych

Autor: dlahandlu.pl 8 listopada 2010 12:36

Przyjmowanie płatności domowych rachunków w sklepie czy kiosku jest źródłem dodatkowych przychodów i magnesem przyciągającym nowych klientów. Z każdego rachunku opłaconego w terminalu Kolportera Service właściciel placówki handlowej otrzymuje prowizję w wysokości od 34 do 56 gr - kwota zależy od liczby transakcji w danym punkcie.

- Tak szybki rozwój rynku spowodował, że unikając kolejek na poczcie i w bankach, konsumenci zaczęli opłacać domowe rachunki w punktach, które do tej pory nie kojarzyły się z tego typu usługami: sklepach spożywczych, salonikach prasowych, kioskach - mówi Jacek Wnęk, pełnomocnik zarządu Kolportera Service ds. sprzedaży. - W 2009 roku już co piąty rachunek był płacony poprzez terminale w placówkach handlowych. Dlatego każdy z właścicieli punktów sprzedaży powinien pomyśleć o ich zainstalowaniu - dodaje

Kolporter Service oferuje swoim klientom terminale uniwersalne, które umożliwiają nie tylko usługę płatności rachunków, lecz także sprzedaż doładowań do telefonów komórkowych i akceptację kart płatniczych.
- Usługę płatności rachunków proponują praktycznie wszystkie duże sieci handlowe. Dlatego klienci oczekują jej również w punktach, w których dokonują codziennych zakupów - uważa Jacek Wnęk. - To kolejny powód do skorzystania z oferty Kolportera Service. Dodatkowym argumentem, który przekonuje konsumentów do dokonywania płatności poprzez terminale zainstalowane w punktach handlowych, są niższe w porównaniu z pocztą czy bankami koszty prowizji.

Aby płatności rachunków były magnesem, który przyciąga klientów i generuje dodatkowe przychody, właściciel punktu i jego pracownicy muszą zadbać o promowanie tej usługi - wywiesić materiały reklamowe i informować swoich klientów, że mogą w tym miejscu opłacać domowe rachunki. - Dostarczamy naszym klientom wszelkie niezbędne materiały reklamowe, prowadzimy też szkolenia pracowników - mówi Jacek Wnęk. - Obsługa płatności rachunków poprzez terminal naszej firmy jest prosta i zajmuje niewiele czasu. Na większości rachunków umieszczone są kody kreskowe, które są rozpoznawane przez oprogramowanie terminala, więc przyjęcie rachunku zajmuje dosłownie chwilę.

Koszty, jakie ponosi handlowiec, który chce w terminalu dostarczonym przez Kolportera uruchomić usługę płatności rachunków wynoszą kilkanaście zł miesięcznie. Tyle kosztuje dzierżawa czytnika kodów kreskowych, który trzeba podłączyć do terminala.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,99

  • Śr

    3,62

  • Min

    2,51

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7804

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 706264

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane