PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Co w sprzedaży w szkolnych sklepikach?

Autor: Konfederacja Lewiatan 27 sierpnia 2015 11:05

Właściciele sklepików szkolnych nadal nie wiedzą jakie produkty będą mogli w nich sprzedawać. Ministerstwo Zdrowia w dalszym ciągu nie przygotowało bowiem odpowiednich wytycznych - ostrzega Konfederacja Lewiatan.

28 listopada 2014 r. uchwalona została zmiana ustawy o bezpieczeństwie żywności i żywienia, dotycząca wprowadzenia ograniczeń w podawaniu i sprzedaży żywności w jednostkach systemu oświaty. Od tego czasu Ministerstwo Zdrowia „intensywnie" pracuje nad aktem wykonawczym do ustawy, który ma określić szczegółowy wykaz grup produktów oraz wymagania, jakie muszą one spełniać, aby mogły być oferowane w szkołach.- Przedsiębiorcy nadal nie wiedzą jak mają się przygotować i jakie towary zamawiać. Do dzisiaj resort zdrowia nie przygotował odpowiednich wytycznych, nie wiadomo kiedy rozporządzenie zostanie opublikowane w Dzienniku Ustaw - mówi dr Dobrawa Biadun, ekspertka Konfederacji Lewiatan.

W projekcie zaopiniowanym przez Rządowe Centrum Legislacji (z 17 sierpnia 2015 r.) pozostawiono wyłącznie możliwość sprzedaży w sklepikach: kanapek na bazie pieczywa razowego lub pełnoziarnistego; sałatek i surówek; mleka bez dodatku cukrów i substancji słodzących; napojów zastępujących mleko zawierających nie więcej niż 10 g cukrów w 100ml produktu oraz o niskiej bądź obniżonej zawartości sodu/soli; produktów mlecznych i koktajli na bazie mleka zawierających nie więcej niż 10g cukrów w 100g/ml produktu, bez dodatku substancji słodzących oraz zawierających nie więcej niż 10g tłuszczu w 100g/ml; zbożowych produktów śniadaniowych bez dodatku cukru i substancji słodzących oraz o niskiej bądź obniżonej zawartości sodu/soli; warzyw i owoców; suszonych owoców, warzyw, orzechów i nasion; soków owocowych, warzywnych i owocowo-warzywnych; przecierów, musów owocowych, warzywnych, owocowo-warzywnych, wody; innych napojów przygotowywanych na miejscu (herbata, napary owocowe czy kawa zbożowa), z wyłączną możliwością słodzenia naturalnym miodem pszczelim.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,99

  • Śr

    3,62

  • Min

    2,51

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7804

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 706264

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane