PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Coraz więcej mężczyzn w zawodzie kasjera

Autor: dlahandlu.pl 22 kwietnia 2016 12:50

- Nasze postrzeganie zawodów i ról społecznych cały czas ewoluuje. Wpływa to również na rynek pracy, który także podlega nieustannym zmianom. Profesje, które do niedawna wydawały się typowo kobiece, dziś traktowane są coraz bardziej uniwersalnie. Przykładem może być m.in. zawód kasjera - mówi Małgorzata Sacewicz-Górska, ekspert agencji zatrudnienia ManpowerGroup.

- Ten sam trend wyjaśnia większą aktywność kobiet w rolach postrzeganych stereotypowo jako męskie, jak np. informatyk, czy inżynier. W samych ofertach pracy nigdy nie ma rozróżnienia na płeć i na różne stanowiska poszukiwane są zarówno panie jak i panowie. Dopiero proces rekrutacji weryfikuje kto najlepiej nadaje się do danej profesji, a o tym świadczy już nie płeć a doświadczenie i indywidualne predyspozycje kandydata.
Jak pokazuje opublikowany przez ManpowerGroup raport "7 kroków do świadomego wprowadzania kobiet na stanowiska kierownicze", panie stanowią obecnie ponad 50 proc. światowej siły roboczej, a mimo to mniej niż 25 proc. zajmuje wyższe stanowiska kierownicze. To również jest jednak grupa rosnąca. Zarówno pracodawcy jak i kandydaci uczą się zrównoważonego podejścia do możliwości zawodowych. To ruch w dobrą stronę - uważa Małgorzata Sacewicz-Górska.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,40

  • Śr

    4,43

  • Min

    2,39

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7781

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane