Coraz więcej ofert pracy dla sprzedawców

Autor: pr, www.dlahandlu.pl 4 marca 2014 12:45

Sprzedawcy, to po specjalistach IT, księgowych i inżynierach najczęściej poszukiwana grupa zawodowa w serwisie monsterpolska.pl. W ubiegłym miesiącu pracowników o takim profilu poszukiwała co 7 firma.

Najwięcej, bo aż jedna trzecia firm poszukiwała sprzedawców sklepowych. Niemal jedna czwarta - 23 proc. - ofert pracy była adresowana do przedstawicieli handlowych. 13 proc. firm szukało kandydatów na key account managerów, a 11 proc. na sales managerów. Co 10 firma zamieściła ofertę dla specjalisty ds. sprzedaży.

Dla pracodawców najważniejsze było udokumentowane doświadczenie. Jeśli chodzi o kompetencje miękkie, to dla firm kluczowe są zdolności komunikacyjne i umiejętności negocjacyjne kandydatów - podsumowuje Małgorzata Majewska, ekspert monsterpolska.pl. Nie bez znaczenia było też zaangażowanie i nastawienie na realizację powierzonych celów. W przypadku większości stanowisk wykształcenie nie było kluczowym wymaganiem.

W stosunku do stycznia minionego roku, liczba ofert pracy w tym sektorze wzrosła o 116 proc., a w porównaniu z grudniem 2013 roku ich liczba zwiększyła się o ponad połowę ( 53 proc.).

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • b prac. marketu 2014-03-04 18:24:55

    Bzdura ja szukam pracy w handlu ( jako specjalista d/s jakości lub kierownik sklepu, działu spozywczego) mam 20 letnie doświadczenie w handlun i zarządzaniu zespołem prac. ale mam feler mam 60 lat!!!

    To jak jest analitycy!!!

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9476

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane