PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Coraz więcej upadłości wśród sieci franczyzowych

Autor: Dziennik Gazeta Prawna 26 maja 2011 10:25

Kto chce założyć biznes w ramach franczyzy, powinien wcześniej sprawdzić sieć, z którą chce współpracować. Rynek się nasyca, co więcej w ostatnim czasie rozterki te zwiększył fakt głośnych upadłości wśród firm franczyzowych. Na skraju bankructwa stanęło 200 przedsiębiorców - czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej.

Eksperci Profit System i ARSS proponują wnikliwą analizę sieci franczyzowej, zanim dojdzie do zawarcia umowy o współpracy. Można to zrobić poprzez weryfikację dokumentów dotyczących prowadzonego przedsiębiorstwa. W Polsce nie ma zapisów, które zmuszałyby franczyzodawcę do udostępnienia dokumentów. Odmowa ich przejrzenia może być sygnałem, że firma ma coś do ukrycia - radzą na łamach "DGP".

Sposobem na zorientowanie się w sytuacji sieci jest również rozmowa z istniejącymi oraz byłymi franczyzobiorcami. Warto też sprawdzić historię firmy, a zwłaszcza ile jednostek pilotażowych franczyzodawca otworzył, zanim zaoferował licencję na sprzedaż. Im więcej ma własnych sklepów, tym większa pewność, że koncept jest lepiej dopracowany. Trzeba też dowiedzieć się, jakie tempo rozwoju firma zakłada na najbliższe lata. To pozwoli ocenić perspektywy sieci na rynku.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,99

  • Śr

    3,62

  • Min

    2,51

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7804

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 706264

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane