Cukiernia Lukullus: Producenci żywności oferują produkty złej jakości

Autor: pieniadze.gazeta.pl 17 kwietnia 2014 10:02

Znana cukiernia Lukullus twierdzi, że to, co oferują nam cukiernicy, jest sztuczne i wręcz niejadalne. Firma skarży się, że jest zalewana przez "dystrybutorów ściemy", czyli dostawców oferujących frużeliny, miksy, gotowe mieszanki i półprodukty - czytamy w serwisie pieniadze.gazeta.pl.

W apelu Lukullusa producenci żywności naturalnej wręcz nie istnieją na naszym rynku. Firma sprowadza mąkę z Francji, wanilię z Madagaskaru. I słusznie - w Polsce trudno byłoby o prawdziwą, naturalną wanilię. Co do mąki czy jajek mamy już wątpliwości. W fejsbukowym apelu cukierni czytamy: "Nie zgłasza się nikt, dosłownie nikt, kto zaproponowałby coś naturalnego: dobre jajka, owoce, czekoladę... cokolwiek! Takich - zwyczajnych - rzeczy musimy szukać sami, zwykle zagranicą, bo polski rynek naturalnych surowców jest rynkiem ekskluzywnym, niszowym, zwykle w cenach nie umożliwiających dużych zakupów do dużej produkcji cukierniczej jaką jest produkcja lukullusowa"

Nie świadczy to jednak o dramatycznej sytuacji w polskim cukiernictwie, co potwierdza między innymi Andrzej Blikle. Jego zdaniem na rynku jest wielu cukierników korzystających z gotowych mieszanek, ale wiele jest dobrych cukierni, które przygotowują swoje wypieki, korzystając z receptury i na pewno używają naturalnych składników.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    18,59

  • Śr

    15,07

  • Min

    10,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8859

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane