PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Czereśnie w hurcie w cenie od 3 do 10 zł

Autor: dlahandlu.pl 14 czerwca 2010 11:38

Tegoroczna produkcja owoców może być dużo niższa niż rok temu, wynika z informacji nadchodzących od specjalistów z polskich rynków hurtowych. Szacuje się, że w większości regionów Polski brzoskwiń i moreli będzie mniej nawet o 60 proc. Plony gruszek też będą dużo niższe. Na Lubelszczyźnie, która jest zagłębiem porzeczkowym, zbiory porzeczek będą o 1/4 niższe niż w 2009 - oceniają specjaliści z Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Końskowoli.

Słabe i opóźnione są zbiory czereśni. Na większości polskich rynków hurtowych w sprzedaży jest dopiero najwcześniejsza odmiana drobnoowocowa Rivan w cenie od 3 do 4 zł za kilogram. Burlat jest sprzedawany na Rynku Hurtowym w Broniszach w cenie od 4 do 10 zł za kilogram, w Poznaniu od 4 do 8 zł. Jest to o 35 proc. drożej niż rok temu. Oferta krajowych czereśni uzupełniana jest importem z Węgier, Grecji i Turcji.

Słabo zapowiada się plonowanie odmian jabłek Jonagold i Sporty. O plonach jabłek będzie można mówić po opadzie świętojańskim. Od minionego tygodnia rozpoczął się skup truskawek do przetwórstwa. Jednakże owoce sprzedawane do konsumpcji nadal utrzymują wysokie ceny, w Broniszach i Poznaniu od 2,5 do 4 zł za kilogram, we Wrocławiu 4 -5 zł, w Radomiu i Sandomierzu najtaniej od 2 - 2,50 zł za kilogram.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,99

  • Śr

    3,06

  • Min

    2,05

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8099

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane